Jak na izolaci šikmé střechy. Chyby vás mohou přijít draho

Pokud si plánujete udělat izolaci šikmé střechy svépomocí, jistě se vám bude hodit následující postup, díky kterému izolaci dokončíte bez problémů a zbytečných chyb. Správná izolace střechy zajistí, že vám z domu nebude utíkat teplo, což by vás v dnešní době mohlo přijít zbytečně draho.

Než se pustíte do práce

U izolace střechy je potřeba dodržet přesný postup. Než se ale pustíte do práce, ověřte si, že máte nakoupený všechen potřebný materiál. Není nic horšího, než když v půlce činnosti zjistíte, že vám něco chybí. Na izolaci střechy si připravte skelnou vatu, střešní fólii, lepící a těsnící pásky. Dále budete potřebovat šrouby, šroubovák, metr a sponkovač. Nezbytností je mít k dispozici prkna, žebřík a lešení.

Jak začít s izolací střechy

Nejdříve vyndejte z obalu izolační plsť a změřte první krokevní pole. K šířce krokevního pole připočtěte 1 cm a v této velikosti odřízněte první část skelné vaty. Takto uříznutý pás přitiskněte mezi krokve. Stejný postup opakujte do té doby, než budete mít hotovou izolaci všech krokví. Dejte si také pozor na to, abyste jednotlivé díly napojovaly co nejtěsněji vedle sebe. Jakmile máte vše izolované, přikryjte celou plochu parotěsnou fólií, kterou připevníte na krokve sponkovačem. Parotěsnou fólii nenatahujte úplně, ale nechte ji mírně prověšenou.

Foto: Freepik

Poslední úpravy

Izolace musí být provedena na všech částech střechy, tedy i na stěnách a sloupech. Přilepte na stěnu těsnící pásku a přesahující fólii přetáhněte přítlačnou latí přes tuto pásku a přitiskněte. Následně vše přišroubujte ke štítové stěně. Pokud vám fólie přesahuje, tak ji odstřihněte. V žádném případě ji netrhejte, abyste ji neporušili. Postupujte tak u všech spojů, dokud nebudete mít hotovo. Na závěr zkontrolujte, jestli je vše správně přidělané a zabezpečené proti větru. Pokud ano, odvedli jste skvělou práci.

Foto: Shutterstock, zdroj: buildingmaterials, kingspan