Zasklením lodžie získáte úplně nový prostor

Lodžií nebo balkónem disponuje většina domů i velká část panelákových bytů. Jejich majitelé se stále častěji uchylují k jejich zasklení. Pojďme se podívat na to, jaké výhody zasklení přináší a jak na samotnou realizaci.

[easy-image-collage id=1449]

Více tepla, méně hluku

Důvodů, proč si nechat lodžii zasklít, je hned několik. V prvé řadě zasklení snižuje hluk a nečistoty, což se vyplatí, obzvláště žijete-li na frekventovaném místě. Kromě prachu z ulice je zasklená lodžie ochráněná i před deštěm či sněhem nebo nechtěnými návštěvami holubů. Ti jsou typickým problémem lodžií v panelákových domech, kde se nezřídka pokoušejí zahnízdit. Zbavit se jich nebývá vůbec jednoduché a zoufalí majitelé po vyzkoušení všemožných plašících prvků a odpuzovačů zjistí, že jedinou možností bude jim přístup na lodžii úplně znemožnit.

Pokud máte malé děti nebo třeba kočičího společníka, jistě oceníte zabezpečení proti pádu, které zasklení rovněž zajišťuje.

Další nespornou výhodou je i tepelné zaizolování bytu vedoucí ke snížení nákladů za energie. V neposlední řadě se váš byt rozšíří o další prostor, který můžete využívat i v chladnějších měsících – například jako zimní zahradu.

[easy-image-collage id=1450]

Co firmy nabízejí

Firem, které se zasklíváním lodžií zabývají, je spousta, stačí jen hledat. Prostudujte jejich webové stránky, přečtěte si recenze nebo se poptejte známých a sousedů, kteří už lodžii zasklenou mají.

Vybrat si obvykle můžete mezi rámovým nebo bezrámovým systémem. Liší se nejen vzhledem ale i systémem otevírání – u rámového se jednotlivá skla zasouvají za sebe, zatímco u bezrámového se skládají k jedné straně. Většina firem vám také nabídne řadu doplňků jako rolety či žaluzie nebo sušák na prádlo.

[easy-image-collage id=1451]

Pokud bydlíte v bytě, nezapomeňte se informovat, zda potřebujete souhlas společenství vlastníků a pokud ano, včas si jej obstarejte. Potom už stačí oslovit vybranou firmu a domluvit se s ní na realizaci.

Zaměření provádí firmy většinou zdarma. Na jeho základě pak obdržíte cenovou nabídku, a pokud jste s ní spokojení, podepíšete smlouvu a zaplatíte zálohu. Počítejte s delší čekací dobou – až několik týdnů – protože skla se často vyrábí na míru a dobrá firma má navíc velké množství zakázek. Samotná montáž pak bude trvat jeden den a její záruka je obvykle pět let.

[easy-image-collage id=1452]

Potom už se můžete radovat z nově vzniklého prostoru, ať už tu budete pěstovat květiny nebo si užívat ničím nerušeného posezení s rodinou či přáteli.

Foto: Pexels, Smalldesignideas.com.

redakce

Zajistit si bydlení snů zpravidla není žádná legrace - a přes to - je to jeden z životních cílů většiny z nás. Problémy, kterými si procházíme při zařizování bydlení, řešily už generace před námi a podobné problémy čekají i naše potomky. Díky našemu portálu získáte spoustu cenných rad a tipů, díky kterým bude vaše cesta k bydlení snů o něco snadnější!