Domácí třezalkový olej uleví pokožce spálené od sluníčka

Kdo z nás někdy nestrávil na sluníčku o něco více času, nežli bylo zdrávo, a vysloužil si za to nepříjemně bolestivou pokožku? Podobnou zkušenost má za sebou asi úplně každý. Někdy stačí chvíle na ostrém slunci a naše pokožka trpí.

Na spáleniny od sluníčka je výborný třezalkový olej. Tahle úžasná bylinka je totiž známá svými protizánětlivými účinky, zároveň krásně hojí poraněnou a popálenou pokožku. Třezalkový olej si snadno vyrobíte doma.

Co budete na výrobu třezalkového oleje potřebovat?

Koupit si v drogerii přípravek určený na spáleniny od sluníčka je sice jednoduché, protože nabídka je pestrá, ale možná i vy patříte k lidem, kteří stále častěji dávají přednost přírodním produktům před těmi, v nichž se může vyskytovat chemie a další látky.

Pokud chcete zkusit výrobu třezalkového oleje, připravte si:

  • 150 g třezalky
  • 2,5 dl bílého oleje
  • 1,25 dl bílého vína

Výroba vyžaduje trochu trpělivosti

Třezalkový olej nevyrobíte za jeden den, jeho výroba vyžaduje trochu trpělivosti, ale určitě stojí za to. Prvním úkolem je, abyste smíchali olej s vínem a na 4 dny v něm nechali třezalku luhovat. Příležitostně můžete promíchat a protřepat.

Po čtyřech dnech vše zahřejte ve vodní lázni, nechte 3 hodiny vařit na mírném plameni a poté přeceďte (protlačte) přes cedník. Olej skladujte ideálně ve tmavých lahvičkách a uchovávejte jej v chladu a temnu. Potírejte s ním postiženou pokožku podle potřeby.

Foto: Shutterstock, zdroj: Simplybeyondherbs

Zařizování domácnosti je mou radostí a pro nelibost své rodiny neustále hýbu s nábytkem. Ráda Vám poradím s výběrem nábytku či zařízením interiéru, proto se na mě neváhejte obrátit v komentářích pod článkem. Budu se těšit na Vaše reakce!