Jak vybrat ideální kávovar

Jak vybrat ideální kávovar

Milujete kávu, ale nechcete za ni dnes a denně utrácet stokoruny v kavárnách? V takovém případě byste měli investovat do kávovaru, který vám připraví stejně dobrou kávu za hubičku. Otázkou však zůstává, pro jaký kávovar se rozhodnout. Přece jenom je nabídka na trhu velice pestrá a rozmanitá.

Pokud jste pevně rozhodnutí pro investici do kávovaru, první krok, který byste měli udělat, je říct si, jakou vlastně pijete kávu. Jestli jste milovníkem spíše filtrované kávy nebo preferujete cappuccino či caffe latte? Odpověď vám zásadně usnadní výběr kávovaru.

Kávovary na kapsle pro občasné pití kávy

Dopřáváte si kávu jednou za čas, přesto si chcete koupit vlastní kávovar? V takovém případě investujte do kávovaru na kapsle, který je v porovnání s jinými kávovary velice levný. Co vám však “poleze do peněz”, jsou kapsle, z nichž si budete kávu vařit. Pokud však nepijete tři kávy denně, s tímto typem kávovaru budete naprosto spokojení.

Pákové kávovary pro gurmány

Kromě kávovarů na kapsle se setkáte s takzvanými pákovými kávovary, které nabízí prostor pro jisté experimentování. U těchto kávovarů se totiž nabízí možnost ovlivnit jejich chuť. Na chuti se bude podílet nejen druh kávy, ale také její množství, namletí, poctivost upěchování nebo třeba tlak kávovaru a samotná voda. Jejich nevýhodou je náročnější údržba.

Automatické kávovary jsou nejpohodější variantou

Milujete kávu natolik, že si ji dopřáváte i několikrát denně? Nemáte však čas připravovat kávu v pákovém kávovaru? Ideální jsou pro vás automatické kávovary, které jsou obecně tou nejpohodlnější alternativou ke kávovarům. Káva se sama namele, také upěchuje, spaří… I když automatické kávovary jsou nejdražší položkou ze seznamu, za skvěle uvařenou kávu a to, že se kávovar sám pročistí při zmáčknutí tlačítka, opravdu stojí.

Foto: Shutterstock

Má práce je zároveň mým koníčkem. Psaní článků však není mým jediným hobby. Miluji také sport, čtení a turistiku, respektive cestování obecně. Ve volném čase se věnuji seberozvoji, jelikož vím, že pořád je co se učit.