Loupání brambor bez nože. Sloupnou se samy, za pár minut jich máte hromadu

Nové brambory jsou chuťovým zpestřením jídelníčku, dopřáváme si je v receptech i se slupkou, která je tenounká, navíc skvěle podporuje chuť této vyhledávané přílohy. Co je však nepříjemné je loupání brambor do receptů, kam se slupka nehodí. Mnohdy tento úkon kazí celý dojem, ovšem jen do dneška. Přinášíme totiž bezvadný tip, jak docílit toho, aby se nové brambory svlékly ze slupky téměř samy.

Proč konzumovat brambory

Existuje mnoho důvodů, proč byste měli jíst brambory. Brambory jsou zdrojem mnoha důležitých živin, včetně vlákniny, vitamínu C, vitamínu B6, draslíku a antioxidantů. Tyto živiny jsou pro vaše tělo velmi důležité a pomáhají udržovat zdravou funkci srdce, mozku, trávicího traktu a imunitního systému. 

Brambory jsou velmi všestranné a mohou být použity v mnoha úpravách a pokrmech, jako jsou polévky, saláty, pečené brambory, hranolky a další. To znamená, že existuje mnoho způsobů, jak zařadit brambory do stravy. Brambory jsou chutné a mohou být připraveny mnoha způsoby, což znamená, že se budou zamlouvat i těm nejnáročnějším chuťovým pohárkům. Brambory mají relativně dlouhou trvanlivost a mohou být skladovány po dobu několika týdnů až měsíců.

Foto: Shutterstock

Loupání nových brambor

Jak již bylo zmíněno, mnoho kuchařek nové brambory ani neloupe, protože je to zcela zbytečné, ale je-li to nezbytně nutné, ukážeme vám metodu, u které nepoužijete nůž. Potřebovat budete pouze větší množství krystalické soli. 

Tato metoda je vhodná, jak pro větší brambory, tak pro menší, jen u těch je nutno počítat, že budete muset postupovat po kusech. V každém případě, brambory v hrnci zasypete solí – opravdu větším množstvím – zavřete pokličkou a dvě až tři minuty prohazujete. Následně stačí oloupané brambory jen omýt. Menší brambůrky stačí dát do misky, také zasypat solí a ručně v ní pak jeden po druhém protřít. Výsledkem budete nadšeni, protože omyté brambory můžete hned použít. 

Brambory, a především ty nové, jsou jednou z nejchutnějších příloh, součást řady receptů a vítané zpestření jídelníčku, proto je nevynechávejte jen proto, abyste ušetřili trochu času, s naším postupem už loupání nikdy nebude zdržení a vy si připravíte ty nejlepší a nejoblíbenější pokrmy. 

Foto: Shutterstock, zdroj: BHG, Instructables