Tablety do myčky můžete využít třeba i v koupelně

Také jste si mysleli, že tablety do myčky mají pouze jedno jediné využití? Tedy, že jejich jedinou funkcí je přímo v myčce na nádobí odstranit mastnotu a špínu z vašich talířů, příborů a hrnků. Tablety do myčky mají ale mnohem širší využití, a proto je používají i lidé, kteří sami myčku na nádobí nemají. Využijete je na mytí toalety, praní prádla, úklid připálenin z trouby i k vyčištění ucpaného odpadu ve vašem dřezu i umyvadle.

Využití v kuchyni nejen do myčky na nádobí

Využití tablet do myčky nádobí je vícero i v kuchyni. Například vám pomůže s ucpaným odpadem, který začíná zapáchat. Stačí, když tabletu rozdrtíte do odpadu a nalijete na ni litr vařící vody. Pokud chcete účinek maximalizovat, odtok prolijte ještě hrnkem octu. Tablety do myčky vám pomůžou odstranit i silné nečistoty z trouby a plechů na pečení. Rozpusťte tabletu v troše vody, aby rozpuštěním vznikla hustá pasta. Tuto pastu poté naneste na zaschlou špínu a nechte dvacet minut působit. Poté setřete vlhkou houbičkou nebo hadříkem.

Foto: Shutterstock

Skvělý pomocník i v koupelně

V koupelně využijete tabletu do myčky při čištění pračky i toalety. Pokud vaše pračka zapáchá nebo je plná vodního kamene, vhoďte do bubnu pračky dvě tablety do myčky a pračku zapněte na nejdelší program. Teplotu nastavte alespoň na šedesát stupňů. Pro maximální čistící účinek pusťte pračku naprázdno. Tablety do myčky ale můžete použít i přímo na praní prádla. Účinné jsou především na bílé prádlo a záclony, kdy odstraní zašedlost, se kterou si běžné prací prostředky často neporadí. Účinně odstraní i nevzhledné zažloutlé skvrny od potu, které se tvoří u bílého oblečení. Pokud máte silně znečištěnou toaletu, tableta do myčky si poradí i s těmito nánosy. Před spaním vhoďte tabletu do WC mísy a nechte ji působit přes noc. V případě potřeby dočistěte WC štětkou. Uvidíte, že se vaše toaleta bude lesknout čistotou a odstraní i silně usazený vodní kámen.

Foto: Shutterstock, zdroj: thekitchn, ehow