Obyčejnou dřevěnou buňku použili pro výstavbu netradičního hotelu

Obyčejnou dřevěnou buňku použili pro výstavbu netradičního hotelu

I tak prostá a jednoduchá stavba, jakou je běžná dřevěná buňka, může být základním prvkem pro realizaci luxusního hotelu. Jeden takový počin zrealizovalo architektonické studio Bruno Zaitter arquiteto z Brazílie. Projekt s názvem Cainã Refuge nabízí možnost ubytování v moderní dřevné “buňce”, která ovšem nenechá jednoho milovníka neotřelé architektury chladným.

Použití přírodních materiálů nabízí snadné a přirození splynutí s krásnou okolní krajinou, což byl také jeden z hlavních motivů a úkolů při návrhu tohoto projektu. Brazilští hoteliéři, kteří se nechali unést principy minimalismu, dali za vznik jednoduchému a originálnímu hotelu, který nabízí ubytování v dřevěných buňkách zasazených do malebné krajiny jižní části státu Paraná.

Díky prosklené stěně nabízí ubytování spektakulární výhled na 50 km vzdálená pohoří, což zaručuje dokonalý relax a únik od všedních starostí běžného života. Na první pohled skromné stavení nabízí kupodivu až překvapivě útulný interiér, takže i nejnáročnější hosté budou zajisté uspokojení. Jednu noc v tomto hotelu je možné zakoupit za cenu pohybující se okolo 3000 Kč.

Minimalisticky pojatý exteriér nebyl zvolen náhodou. Cílem bylo dosáhnout co možná nejvýraznějšího propojení s okolní přírodou tak, aby stavba nenarušovala krajinný ráz. Hlavní kontejner je dlouhý dvanáct metrů, je posazen na mírně svažitém terénu a podepřen masivními trámy z ocelové konstrukce.

Foto: Bruno Zaitter , Sergio Mendonça Jr. – Archdaily.com.

Ivan Blažek

Jsem nezávislý žurnalista a také závislý kutil a pěstitel. Vše, co se kolem domu šustne a stojí za pár slov rád prostřednictvím písmenek sdílím se čtenáři. Rád poradím s financemi, hypotékou, ale i se stavbou domu.