Pěstujte chilli papričky. Zvládnou to i začátečníci

S nabídkou, kterou nabízí náš globalizovaný svět, je možné pěstovat doslova jakékoli druhy zeleniny. V poslední době roste obliba pěstování i chilli papriček. K jejich pohodlnému pěstování postačí i jen běžný balkon. Pokud jste milovníkem chilli papriček, moc dobře víte, že existuje nesčetné množství druhů této specifické papričky. Liší se zejména svou pálivostí, ale také svou barvou.

Pěstování chilli papriček není nijak náročné, právě naopak. Je to naprosto snadné, stačí k tomu jenom parapet a truhlík. Opravdu to není žádná věda a zvládne to i začínající pěstitel zeleniny.

Ze semínek nebo ze sazeničky

Chilli papričky je možné pěstovat různě. Ti, kteří s pěstováním zeleniny teprve začínají, si mohou pořídit vzrostlé rostliny čili sazeničky. Pokud patříte k ostříleným zahrádkářům, můžete si chilli papričky vypěstovat ze semínek.

Pozor na mšice

Stejně jako u pěstování jiných druhů zeleniny, i u chilli papriček si musíte dát pozor na škůdce nebo různé nemoci. Zejména na mšice je třeba dát si velký pozor, protože mohou oslabit rostlinu natolik, že ji mohou až zlikvidovat. Mnozí pěstitelé neváhají a sahají po chemických postřicích, které však mají smysl jen ve chvíli, kdy pěstujete papričky ve skleníku nebo ve fóliovníku. Na mšicích si také smlsne i slunéčko sedmitečné, vyhrát boj se mšicemi pomůže i výluh z tabáku.

.
Pěstování chilli papriček je velmi snadné. Pokud máte rádi jejich pálivou chuť, není nic jednoduššího, než s jejich pěstováním začít.
Foto: Shutterstock.com.

redakce

Zajistit si bydlení snů zpravidla není žádná legrace - a přes to - je to jeden z životních cílů většiny z nás. Problémy, kterými si procházíme při zařizování bydlení, řešily už generace před námi a podobné problémy čekají i naše potomky. Díky našemu portálu získáte spoustu cenných rad a tipů, díky kterým bude vaše cesta k bydlení snů o něco snadnější!