Proč není dobrý nápad sušit prádlo venku?

Vyhlížíte, až začne být teplo a vy se rozhodnete sušit prádlo venku?

Venkovní sušení je rychlé a ušetříte prostor v bytě, kde byste měli jinak rozprostřený velký sušák s prádlem.

Myslíte si, že jen pověsíte prádlo kamkoliv na sušák a je hotovo?

I venkovní sušení prádla má svá pravidla, znáte je?

Místo na sušení prádla

Myslíte si, že můžete sušák na prádlo umístit kamkoliv venku? Opak je pravdou. Měli byste najít místo, které nebude pod stromy, aby bylo prádlo chráněné před nechtěnými ptačími návštěvníky.

Sušák na prádlo by neměl být umístěn na přímém slunci, aby barvy na oblečení nevybledly.

Sušit prádlo by se mělo tam, kde si nehrají děti a nehrozí shození oblečení na zem. Mělo by to být také na místě, kde nám pod sušákem neběhá pes, aby nebylo prádlo plné chlupů.

Vůně prádla

Mnoho lidí si myslí, že prádlo, které uschne venku krásně voní. Samozřejmě to tak může být, pokud žijete na vesnici. Ve městě je ovšem riziko, že oblečení načichne smogem, grilováním sousedů aj.

Může se také stát, že se do oblečení dostane poletující pyl. Pokud máte alergii, pyl byste potom nosili na sobě.

Hmyz

Poletující hmyz může nad vaším sušícím se prádlem udělat pěknou paseku. Stačí, když se vám vykálí moucha na světlé oblečení a téměř nevypratelná skvrn je na světě. Místo toho, abyste měli oblečení ihned připravené na nošení, musí projít složitějším cyklem čištění.

Někdy se skvrn od hmyzu ani nezbavíte.

Foto: Pixabay

Vlivy počasí

Slunné počasí je nejlepší pro sušení prádla venku. Co když je ale počasí tak horké, že vám poletující prach znečistí oblečení.

Pokud přijde krátký déšť, může vám na oblečení také padnout různé nečistoty, které spadnou s kapkami na oblečení. Potom prádlo musíme znovu vyprat.

Pokud nemáte doma sušičku a rádi dáváte přednost sušení prádla venku, nic není ztraceno. Jen zvažte pro a proti. Sušení oblečení venku s sebou nese nějaká rizika. Ovšem má nespornou výhodu v tom, že je rychlé, bezplatné a ušetří vám prostor v domácnosti.

Foto: Pixabay, zdroj: Thespruce