Vyzkoušené rady, jak z oblečení dostat skvrny od potu, vína i rtěnky. Jde to překvapivě jednoduše

Se skvrnami bobujeme dnes a denně. Některé jsou dokonce natolik oprsklé, že se nevzdají ani po vícenásobném praní. Když se skvrna odmítá pustit a hyzdí vaše oblíbené tričko, halenku nebo třeba mikinu, pak je to k uzoufání, viďte?

Ještě než se oblíbeného kousku definitivně vzdáte, zkuste naše osvědčené a vyzkoušení rady, jak se zbavit i těch nejodolnějších skvrn. Za pokus to přece stojí, ne?

Co pomůže na skvrny od červeného vína?

Skvrna od červeného vína je pro většinu z nás doslova noční můra. Je totiž známo, že červené víno se odmítá pustit, ať už skončí na čemkoli. Napadlo by vás tzv. vytlouct klín klínem? Máme tím na mysli odstranit červené víno vínem bílým. Vážně to funguje, navíc můžete oblečení ozdobené skvrnou od červeného vína vyvařit v mléce.

Jak odstranit skvrny od potu?

Každý se potí, někdo více, někdo méně. Možná i vy řešíte, že vám od potu zůstaly na oblečení skvrny, velmi často to řešíme třeba u pánských košil. O potu se ví, že dokáže oblečení znehodnotit, což dokáže naštvat. Co s tím? Zavolejte na pomoc citron, jehož šťáva si s fleky od potu dokáže poradit. Nakepejte citronovou šťávu na skvrny a nechte působit alespoň hodinu. Poté vyperte klasickým způsobem.

Foto: Pexels.com

Jak odstranit skvrny od rtěnky?

Umazat si blůzku od rtěnky, v nejhorším případě rovnou od křiklavě rudé, to zná nejedna žena až moc dobře. Nepropadejte panice, můžeme vám pomoci. Na skvrny od rtěnky použijte vlhčené ubrousky pro děti. Stojí pár korun, prodávají se i v menším balení a vyplatí se mít je po ruce, ženy je mohou nosit třeba v kabelce.

Jak odstranit skvrny od trávy?

Kdo má děti, ten řeší skvrny od trávy na oblečení prakticky skoro pořád. Stačí se venku prolézt po kolenou a paseka je rázem na světě. Na zelené skvrny od trávy pomůže obyčejný ocet, který má doma jistě každý z nás. Smíchejte vodu s octem v poměru 1:3, oblečení do něho namočte a nechte máčet několik hodin. Poté vyperte.

Zařizování domácnosti je mou radostí a pro nelibost své rodiny neustále hýbu s nábytkem. Ráda Vám poradím s výběrem nábytku či zařízením interiéru, proto se na mě neváhejte obrátit v komentářích pod článkem. Budu se těšit na Vaše reakce!