Kompletní rekonstrukce koupelny se skvělým výsledkem za nejmenší možné náklady

Opravy koupelny jsou často fyzicky nebo finančně náročné. Ale s tímto přímým řešením si budete moci koupelnu vyřešit sami a nezruinujete tím peněžní úspory. Ať už potřebujete koupelnu opravit, nebo kompletně předělat, často je to hodně o penězích a o tom, zda je budete schopni unést.

Zejména v dnešní nejmodernější době musíte obvykle využít všech možných prostředků ke snížení nákladů, abyste dosáhli kvalitního a uspokojivého výsledku. Naštěstí to není tak obtížné a náročné v případě, že jste talentovaní a oceňujete, že děláte pokroky své domácnosti. Díky tomuto článku, budete moci přestavět svou koupelnu levně a jako odměnu budete mít moderní a použitelnou koupelnu.

1. Zhodnoťte stav obkladů v koupelně

Než si představíte novou mozaikovou sprchu, musíte zvážit stávající. Abyste ušetřili peníze za demolici, udělejte ji sami. Zpravidla kladivo a majzlík. Než se začnete ohánět, ujistěte se nade vší pochybnost, že víte, co je za zdmi — zejména elektrické rozvody a vodovodní potrubí. A nakonec, zjistěte si, kam odvezete odpad. Záleží na vás, kolik toho vybouráte a zda je to vůbec nutné.

2. Podívejte se na bazary a slevy

Lehce využité stavební materiály se dají pořídit za část toho, co byste zaplatili za něco nové v sousedním kutilském centru. V mnoha zařízeních pro opětovný prodej, objevíte vany, armatury, dlaždice, okna, krycí podlahy a další. Sortimenty mohou být hitem, takže je zásadní dávat si pozor na položky, které potřebujete. Nejlepší možností je napsat si seznam a nejprve obhlédnout nabídku, nikdy nekupujte potřeby na prvním místě, které najdete.

3. Zahrňte další světlo do koupelny

Přidání okna nebo arkýřového okna může být drahým řešením pro rozjasnění tmavé umývárny. Nemusíte však vyřezávat obrovskou mezeru ve střeše nebo na boku domu, abyste dovnitř vpustili denní světlo. Sluneční trubice, navíc známá jako solární trubice, je geniální zařízení, které stačí zavést mezi půdní krokve.

4. Metro dlaždice do koupelny

Ta skleněná mozaiková dlaždice s cínovými doplňky, na kterou jste se zaměřili, je jistě úchvatná. Ale při ceně 1000-2000 korun za čtvereční metr se pravděpodobně nevejde do rozpočtu na celou koupelnu. Místo toho zvažte použití drahých obkladů jako dekorativního okraje nebo stěny a pro zbytek obložených ploch zvolte bílé obklady. Klasické metro dlaždice, které jsou čisté, jednoduché a levné, působí nadčasově a hodí se téměř k jakémukoli stylu koupelny.

Foto: Shutterstock

5. Osvěžte koupelnu barvou

I ty nejlevnější dlaždice mohou zcela vyčerpat váš plánovaný rozpočet. Nepotřebujete však dlaždice od podlahy až ke stropu, aby vaše nová koupelna vypadala dramaticky. Ušetřete kus peněz tím, že omezíte obklady na podlahu a sprchový kout a zbytek stěn vymalujete. Pro zachování tepla a textury zabudujte snadno instalovatelné dlaždice. A samozřejmě také ušetříte, pokud si malování provedete sami namísto najímání profesionálů.

Foto: Shutterstock, zdroj: Thespruce, Budgetdumpster