Nepříliš známá funkce myčky způsobí, že nespotřebujete tolik vody a energie. Ušetříte velké peníze

Myčka nádobí je nedílným pomocníkem v domácnosti, který za vás dokáže odvést mnoho práce. Stačí ji zapnout, nechat pracovat a vaše příbory, talíře a skleničky budou opět krásně čisté. Zařízení však nabízí některé další funkce, které vám například pomohou ušetřit spotřebu vody a tím také celkové energie. Stačí je najít a při dalším použití nechat aktivované.  

Myčka na nádobí a její skrytá funkce 

Většina lidí si stěžuje, že se jim po zapnutí pračky hromadí v přístroji voda. To je poměrně častá záležitost a přispívá k ní hned několik faktorů, jako je nechávání zbytků jídla na nádobí nebo její přetěžování. Někteří výrobci však s těmito potížemi počítali a své přístroje vybavili skrytou funkcí, která tomu pomáhá předcházet. 

Stačí tedy pračku před použitím správně nastavit a vyhnete se zbytečným problémům, které vás stojí čas i nervy. Samozřejmě je nutné poznamenat, že skrytou funkcí nemusí disponovat každé zařízení a ne vždy je natolik účinná, jak se očekává. Přesto však můžete tento jednoduchý trik vyzkoušet a pokusit se v dobré víře trochu experimentovat. 

Foto: Shutterstock

Jednoduchý trik s kolečky 

Metoda je přitom velmi jednoduchá. Stačí otevřít myčku na nádobí a najít horní zásuvku, kam běžně dáváte čisticí prostředek. Na jejím boku by měla být přídavná kolečka, která je třeba uvolnit nadzvednutím přední části zásuvky. Tímto způsobem totiž uvolníte jejich kruh a spolu s ním také odtok vody z nádobí. 

Tekutina se tak již nikdy nebude hromadit v přístroji, ale bude automaticky odváděna pryč. Vy se tak díky tomuto triku již nikdy nebudete muset potýkat s mokrou podlahou nebo vlhkým nádobím, což vám ušetří značné množství času.

Foto: Shutterstock, zdroj: NYPost, searshomeservices