Zkušené hospodyňky dávají na smeták igelitový sáček. Uklidí tak mnohem rychleji

Uklízení v domácnosti má své světlé i tmavé stránky. To lze říct i o zametání podlah, které nepatří k obtížným a zdlouhavým činnostem. S čištěním smetáků od nečistot a prachu už je to ale podstatně horší. Pojďme se společně podívat na jednoduchý trik, který vám s těmito trablemi snadno pomůže.

Pravidelný úklid

Pravidelný úklid domácnosti je pro udržení její čistoty a celkového pořádku nezbytný. Mnoho lidí se snaží udržovat své domovy čisté a upravené, ať už k požadovanému výsledku provádí větší úklid párkrát do roka nebo se jím zabývají běžné každý den. Jednou z důležitých částí úklidu domácnosti je péče o podlahy.

Úklid podlah s použitím smetáků

Lidé ze zvyku a pohodlnosti preferují vysávání jako rychlý a efektivní způsob úklidu podlah. Vysavač dokáže efektivně odstranit prach, vlasy a další nečistoty jak z podlah, tak z koberců a kovralů. Nicméně, existují okamžiky, kdy nechcete nebo dokonce nemůžete použít vysavač a potřebujete rychle uklidit drobné nečistoty. V tomto případě bude ideální volbou, když sáhnete po vašem smetáku.

Smeták můžeme označit jako ideálního pomocníka pro rychlé uklizení drobných nečistot z podlah. Je snadno ovladatelný a rychle odstraní drobečky i prach, které se dostanou na podlahu. Je rovněž skvělým nástrojem pro rychlé uklizení, čímž vám může ušetřit potřebný čas, když nestíháte.

Foto: Shutterstock

Ponechte si doma igelitové sáčky

Když si budete kupovat igelitové sáčky nebo je budete používat k přepravě ovoce, zeleniny nebo pečiva z obchodu domů, nevyhazujte je. Sáčky můžete totiž efektivně využít k usnadnění úklidu. Stačí na štětiny smetáku nasadit obyčejný sáček a zajistit ho gumičkou nebo lepící páskou, aby nedošlo k jeho odpadnutí během zametání. Tímto způsobem bude zametání mnohem jednodušší, zabráníte víření prachu a drobných částic, a navíc si udržíte štětiny smetáku dokonale čisté.

Zdroj: YouTube

Foto: Shutterstock, zdroj: Homehacks