Netrapte se s připáleným nádobím. Vyleští ho tableta do myčky

Opět se váš domov naplnil nepříjemným zápachem připáleného jídla, ale tentokrát je to nadělení, na které jen tak něco nepomůže? Zadržte a ještě poškozený hrnec do odpadkového koše nevynášejte! Pokud máte myčku, tak ta vám tak docela s neštěstím nepomůže, ale tableta, kterou do ní používáte, ano.

Tableta do myčky má v domácnosti mnohoúčelové využití a nyní nemluvíme pouze o připáleninách. Její absorpční a čisticí schopnosti jsou neobvykle silné, podaří se vám díky nim zaopatřit nečistotu, na kterou běžné úklidové prostředky nestačí.

Překvapivé užití tablety do myčky

Pokud chcete povzbudit omšelý vzhled vašeho dřezu nebo umyvadla, včetně odstranění skvrn, použijte místo houbičky tabletu do myčky a pusťte se do čištění povrchu s její pomocí. Nechte chvíli působit a přesvědčte se, že jedna taková tableta sebou vezme nečistoty, o kterých jste ani nevěděli. Stejný účinek, včetně dezinfekce, předvede na odpadkovém koši, který naplníte teplou vodou, vhodíte tam tabletu do myčky a necháte působit. Tableta vezme zápach i odolnou nečistotu a koš budete mít, jako ze žurnálu.

Olejové skvrny na příjezdové cestě nepotěší ani milovníka motorismu. Poté, co se olej vstřebá do pilin nebo kočičího substrátu, použijte na ošklivé fleky rozetřenou tabletu do myčky, nechte půl hodinky působit a po olejové skvrně nezůstane ani stopa.

Váš plastový nábytek na terasu nevypadá zrovna dvakrát dobře? Dopřejte mu teplou lázeň z vody, ve které jste rozpustili jednu tabletu do myčky. Opět vás překvapí účinnost při setření odolných skvrn. 

Foto: Freepik

Jak na připálený hrnec

Na odolnou připáleninu perfektně zabere právě tableta do myčky – ovšem nádobí, na které bude aplikována musí být vhodné pro mytí v myčce, jinak by jej prostředek mohl poškodit. Napusťte do hrnce teplou vodu, vhoďte tam jednu tabletu a nechte rozpustit. Podle toho, jak moc je připálenina silná, nechte působit, klidně i přes noc. Ráno postačí hrnec vydrhnout a bude, jako nový. 

Připálenému nádobí je konec. Stačí užít trik s tabletou do myčky a ani chvilka nepozornosti se pro vaše nádobí nestane fatální. Kromě toho se tableta do myčky jeví jako vynikající čisticí prostředek na zašlou špínu, se kterou si jinak nedovedete pomoci. 

Foto: Freepik, zdroj: thekitchn, food52, cleanipedia