Vykouzlete silvestrovskou atmosféru i u vás doma

Letošní silvestrovské oslavy budou pro většinu z nás probíhat trochu jinak, než jak jsme zvyklí. Nejčastěji z poklidu našich domovů. Jak pro tyto chvíle připravit byt či dům, aby působil slavnostně a aby atmosféra vyhovovala novoročnímu veselí?

Dbejte na opatrnost

Oslavit Silvestr v pandemickém období doporučujeme pouze v kruhu nejbližších, s lidmi se kterými sdílíte domácnost. Kvůli silvestrovské oslavě rozhodně nedoporučujeme porušovat platná nařízení!

Pokud se i přes to chcete potkat s přáteli, není nic jednoduššího než se potkat online. Využijte online videohovorů, jejichž pravidelné používání si v dnešní době osvojil téměř každý. Nalijte si sklenku oblíbeného nápoje, zakousněte nějakou dobrotu a bavte se s přáteli online … Vždyť i prostřednictvím webkamery či mobilního telefonu se můžete snadno pochlubit svým silvestrovsky vyladěným domovem.

Foto: Depositphotos.com

Nebojte se barev a světel

Silvestr klidně může být poněkud hravější. Podpoříte tím dobrou náladu a nevázanost, což je v dnešní době důležitější než kdy dřív. Nebojte se do bytu dodat barvy a spoustu světel. Osvětlení by mělo navodit příjemnou atmosféru a může být tedy lepší využít různé lucerničky, menší lampičky nebo světýlka, než v každé místnosti svítit velkým lustrem. Hodí se různé svítící řetězy, hvězdy nebo barevné ozdoby. Můžete je využít uvnitř v bytě nebo třeba na terase.

K prostření stolu tentokrát nemusíte vyndávat sváteční servis. Ke slovu přijdou pestrobarevné kelímky, tácky a brčka. Nebudete muset řešit špinavé nádobí, nikdo nic nerozbije a ještě tyhle drobnosti dodají večeru uvolněnou atmosféru.

Foto: Depositphotos.com

Klidně využijte třpytivé dekorace, které na první pohled upoutají. Právě při novoročním veselí může dojít i na balonky, konfety a girlandy. Do výzdoby můžete zakomponovat číslice symbolizující příchod nového roku.

Užijte si to i vy

Snažte se sami sobě trochu ulehčit práci, abyste netrávili večer jen servírováním jídla a pití. Jídlo nachystejte v dostatečném množství na stůl, pokud bude potřeba, jen doplníte další zásoby. Stejně tak se to snažte udělat s pitím. Ponechte k dispozici džbán s vodou, ale i alkohol na dobře dostupném místě.

Jsem nezávislý žurnalista a také závislý kutil a pěstitel. Vše, co se kolem domu šustne a stojí za pár slov rád prostřednictvím písmenek sdílím se čtenáři. Rád poradím s financemi, hypotékou, ale i se stavbou domu.