Rychlé a účinné odstranění šmouh a pruhů na podlaze

Správná péče o laminátové podlahy zajistí jejich dlouhověkost, kondici a vysoký lesk. Ošetření podlah sice vypadá velice jednoduše, ale i tak mnoho lidí dělá při údržbě chyby, které mohou podlahu poškodit. Naprostým základem je podlahy před samotným mytím dobře vysát. Odstranění hrubých nečistot na podlaze zamezí případnému poškrábání či poničení při dalším mytí. Na vysávání používejte vždy kartáče s měkkými štětinami.

Na podlaze nesmí zůstat zbytečná vlhkost

Nejdříve je nutné se dobře připravit. Musíme mít nejen správné prostředky na mytí, ale také správné příslušenství. Pamatujte, že starým a zničeným mopem opravdu moc parády neuděláme. Použité prostředky musí mít jemný, savý povrch. Pro příklad, na běžné povrchy místo obyčejné houbičky je daleko vhodnější použít utěrku z mikrovláken. Na podlahu se zase výborně hodí i různé bavlněné textilie ze starého prádla.

Výběr správného mopu je klíčový

Pokud přeci jen dáváte předost běžnému mopu, vyberte si takový, ze kterého je možné jednoduše vyždímat přebytečnou vodu. Příliš vlhkosti laminátovým podlahám nedělá dobře. Voda se rychle usadí ve spárách a mohou podlahu zdeformovat, mohou se zde tvořit plísně a jiné nečistoty. Nejlepším způsobem je podlahu po umytí řádně vytřít do sucha. Případně můžete otevřít okno a nechat místnost v klidu vyvětrat.

Foto: Shutterstock

Používejte malé množství přípravku

Pro samotné mytí podlahy můžete samozřejmě použít běžné prostředky z obchodu, ale můžete si je i sami vyrobit doma. Na zaschlé skvrny po sladkých nápojích na podlaze je nejlepší použít běžný prostředek na mytí nádobí. Vždy ale použijeme jen pár kapiček, aby nevzniklo příliš mnoho pěny, která snadno zateče do spár. Celý povrch raději řádně vysušíme papírovou utěrkou.

Pokud chceme použít silnější chemický prostředek, vždy vybíráme ten, který se nemusí oplachovat. Na lesklou podlahu beze šmouh nám vystačí i pár lžic octa, které nalejeme do kbelíku s vodou. Velmi podobně funguje i obyčejný alkohol, jen je více cítit. Proto je vždy dobré nechat místnost řádně vyvětrat. Vzduch pak bude svěží a navíc čerstvý vzduch ničí domácí mikroby.

Foto: Shutterstock, zdroj: crubbi, homeguides