Koupil si kontejner, který levně předělal na vlastní bydlení. Hypotéka ani faktury za energie ho netrápí

V dnešní době je vlastní bydlení pro dost lidí nedostupné. Přemýšleli jste někdy nad tím, že byste si místo zděného domu pořídili kontejner na bydlení? Mladý Kanaďan Lance si zvolil bydlení v kontejneru a nemůže být spokojenější.

Kanaďan Lance, který žije v Severní Albertě v Kanadě si splnil sen a pořídil si pro sebe malinké bydlení v kontejneru. Tato stavba ho stála méně než 375 000 Kč.

Proč si vybudoval kontejner k bydlení

Lance se rozhodl skončit ve svém dosavadním zaměstnání. Nechtěl trávit tolik času v práci. Do toho se mu v životě přihodily dvě velmi smutné události. Jeho blízký přítel umřel a maminka byla vážně nemocná. Byl nucen vrátit se do Britské Kolumbie. Po krátké době i jeho maminka umřela. A on zůstal sám bez nějakého účelu v životě.

Hledal, čím by si vyplnil svůj čas v životě a rozhodl se postavit si malý domek z přepravního kontejneru. Jeho starý dědeček potřeboval pomoc s běžnými věcmi v domácnosti. Lanc se rozhodl, že si na jeho pozemku postaví útulné bydlení, aby mu byl na blízku.

Jak vypadá bydlení v kontejneru

Původní 6 m dlouhý kontejner rozšířil pomocí střešní nástavby a další zdi o 4 metry. V konečné fázi má tedy jeho dům délku 10 m. Díky tomu si mohl do kontejneru pořídit i velkou postel. V domě nesmí chybět ani plně vybavená kuchyň. Lance totiž miluje vaření a proto má jeho kuchyň více místa než jiné části. Dům izoloval na střeše, aby zajistil udržení teploty i během drsných kanadských zim.

Celá stavba byla vytvořena s nízkými náklady na bydlení. Jediná nevýhoda jeho domu je, že nemá vlastní toaletu. Tu si vytvořil samostatným přístavkem, který je také v souladu s přírodou.

Líbilo by se vám bydlení v kontejneru? Je to sice vcelku neobvyklé, ale možná nový směr a trend v bydlení budoucnosti. Díky využití přepravních kontejnerů šetříte přírodu. Využijete něco, co by se jinak zničilo. Ušetřili byste stavební materiál. Přepravní kontejnery jsou velmi robustní a odolné, takže se dají i skládat na sebe jako patrové bydlení. Není tedy problém zajistit si takový kontejnerový domek ani pro čtyřčlennou rodinu.

Foto: Shutterstock, zdroj: Askmen, Menshealth