Sůl jako všestranný pomocník. Pomůže od zápachu bot, vyčistí připáleniny i ucpaný odpad

V jedné pohádce se říká, že sůl je nad zlato. A my s tím souhlasíme! Kromě dochucování pokrmů nebo pomoci proti škůdcům na zahrádce nám totiž na první pohled obyčejná sůl může hodně pomoci i v domácnosti.

Skvělá pomoc na připáleniny

Snad každému se někdy podařilo něco připálit. Pomineme-li ten nepříjemný odér, který se line celou domácností, je tu ještě jedna věc, která nás potrápí: připálené nádobí.

Až se vám příště podaří připálit nějakou dobrotu, už nebudete propadat panice. Budete totiž vědět, že stačí vzít na pomoc sůl. Jak na to? Smíchejte sůl s vodou a roztok nalijte na připálené nádobí, kde jej nechte 10 minut konat svoji práci. Poté nádobí jednoduše umyjete a opláchnete.

Účinná pomoc proti zápachu z bot

Boty nám skvěle slouží, dotváří náš outfit a nabízí nám pohodlí. Problém nastává v případě, kdy se z naší obuvi line nepříjemný zápach. To rozhodně není žádoucí.

I s tímto problémem vám pomůže sůl. Zajímá vás, jak? Jednoduše! Stačí o bot nasypat sůl a nechat ji tam ideálně přes noc. Pokud to nevíte, sůl do sebe dokáže nasáknout bakterie, které se v botách hromadí a jsou zodpovědné za nepříjemný odér.

Nečekaná pomoc při nehodě s vajíčkem

Stalo se vám někdy, že vám vajíčko vyklouzlo z ruky nebo se skutálelo z kuchyňské linky a spadlo na podlahu, kde se samozřejmě rozbilo? Pak  určitě víte, že sebrat syrové vejce není žádný med.

I tady pomůže sůl. Je to jednoduché: rozbité vajíčko zasypte solí. Co se stane? Tekutina ztuhne a půjde mnohem lépe odstranit, nežli kdybyste se měli trápit se syrovým tekutým vejcem.

Efektivní pomoc na ucpaný odpad

Když přestane odtékat voda ze dřezu nebo třeba vany, většina z nás se chytne za hlavu, protože to nevěstí nic dobrého. Vy si však zoufat nemusíte, protože odteď budete o krok napřed.

Určitě víte, že odtok se dokáže ucpat velmi snadno – stačí třeba vlasy a je problém. Až se to stane, smíchejte čtvrt hrníčku soli, čtvrt hrníčku jedlé sody a půl hrníčku octu. Tuhle směs nalijte do odpadu a nechte čtvrt hodinky působit, poté do odpadu nalijte horkou vodu. Bude po potížích!

Foto: Pexels.com.

Zařizování domácnosti je mou radostí a pro nelibost své rodiny neustále hýbu s nábytkem. Ráda Vám poradím s výběrem nábytku či zařízením interiéru, proto se na mě neváhejte obrátit v komentářích pod článkem. Budu se těšit na Vaše reakce!