Pavouky z domu lze vyhnat příjemnou vůní. Návštěvy ohromí a pavouky naštve

Během zimy začíná mnoho zvířat hledat nové bezpečné útočiště. Jsou to však ve většině případů právě naše domácnosti, kam se uchylují za teplem nevítaní hosté, jako jsou zejména pavouci. Pokud se objevili i ve vašem baráku, nemusíte ihned platit za profesionální úklid. Skvěle vám postačí výběr správných vůní.

Pavouci v domácnosti 

Hmyz se každý rok uchyluje k hledání bezpečného zázemí, a to nejlépe v teple. Určitě jste si i vy kolikrát všimli, že přestože byla venku zima, doma se z ničeho nic vynořila moucha, komár nebo včela. Tyto druhy však nebývají nebezpečné a nenahání takovou hrůzu, jako například pavouci, kteří se mohou schovávat i u vás. A to nejčastěji ve stinných místech. 

Ačkoli to může být nepříjemné, berte na vědomí, že se stále jedná o živé tvory, které vám nechtějí ublížit. Není proto nutné je ihned zabíjet nebo volat profesionály, abyste se jich zbavili. Skvěle si můžete pomoci sami, a to jednoduše výběrem správné vůně do svého domova. Pavouci jsou totiž velmi citliví na svůj čich, takže některé aroma prostě nedokáží vystát. Skvělý příkladem je toho cedrové dřevo, které je přirozeně kyselé a stojí pár korun.

Foto: Shutterstock

Esenciální olej z cedrového dřeva 

Stačí si tedy zakoupit esenciální olej na bázi tohoto materiálu a ten správně použít. Pomoci vám může například difuzér, do kterého stačí nakapat trochu tekutiny. Následně ho umístěte tam, kde se pavouci vyskytují nejčastěji, a brzy po nich nebude ani stopy. Rovněž na to můžete jít tak, že olej smícháte s vodou a poté směs vložíte do rozprašovače.

Nakonec ji stačí každý večer před spaním nastříkat všechna riziková místa a také svou postel. Kromě toho cedrové dřevo působí jako sedativum, takže díky němu mnohem snadněji usnete. 

Foto: Shutterstock, zdroj: Pest Pointers