Zkušené hospodyňky sypou do odpadu přes noc sůl. Předchází to problémům

Ucpaný odpad není rozhodně nic příjemného, a proto se vyplatí tomuto problému za každých okolností předcházet. Nemusíte však nutně používat chemii nebo drahé komerční výrobky z velkých obchodů. Mnohem lépe vám dokáže pomoci jediná ingredience, kterou jistě máte u sebe doma ve spíži. 

Proč dochází k ucpávání odpadu a jak tomu zamezit 

Za ucpaný odpad kdekoli v domácnosti mohou nejčastěji zbytky jídel, tuků, vlasů a chlupů, či další nečistoty, které neprojdou sítkem. K problémům mohou přispívat dokonce i některé oleje a krémy pro péči o tělo, které se nabalují na potraviny a tvoří jeden velký špunt. Pozor byste si měli dávat také před vodním kamenem, který postupem času vzniká téměř na všech zařízeních, která ke svému provozu využívají právě tekutiny. 

Zázračný pomocník

Na ucpaném odpadu je ovšem nejhorší zápach, který problém způsobuje. Jakmile k němu dojde, vaší domácností se může začít šířit nepříjemný smrad připomínající zkažené jídlo nebo moč. Ten vám pak dokáže velmi snadno znepříjemnit každodenní život ve vaší domácnosti a odpudit každou návštěvu, která k vám zavírá.

Naštěstí se však můžete před ucpáním odpadu ochránit, a to pomocí obyčejné soli. Abyste se vyhnuli případné katastrofě, jednoduše do něj každý večer nasypte alespoň jednu polévkovou lžíci. Ráno pak odpad ještě prolijte vroucí vodou, čímž zajistíte maximálně účinek a zamezíte i jeho sebemenšímu ucpání. Sůl má totiž silné dezinfekční účinky a odstraňuje bakterie. 

Foto: Shutterstock

Nezapomínejte na kvalitní sítko 

Abyste se ochránili před ucpáváním odpadu, je také dobré pořídit si kvalitní sítko. To vám pomůže zachytit podstatnou část hrubých nečistot, které by jinak mohli narušit odtok odpadní tekutiny. Stejně tak se pokuste do dřezu ani umyvadla nevylévat žádné mastnoty, protože ty k problémům akorát přispívají. 

Zdroj: YouTube

Foto: Shutterstock, zdroj: greenmatters, YouTube