Vyplatí se zasklení lodžie? Ušetřit můžete hodně peněz za vytápění

Současná doba plná zdražování vyžaduje hledat možnosti, jak efektivně ušetřit peníze, a to zejména co se týče domácnosti. Mnoho kutilů se proto rozhodlo zainvestovat do zasklení lodžie, což sice může vypadat jako velká investice, ale postupem času se vám to jistě vyplatí. Nejenže zmezíte tepelným ztrátám, ale také výrazně zvýšíte úroveň pohodlí své domácnosti. 

Zasklení lodžie jako výhodná investice 

Zasklení lodžie se vyplatí zejména proto, že tímto způsobem efektivně izolujete celý prostor. Některé domácnosti tak mohou ušetřit klidně až 30 % z celkových nákladů za vytápění, což už je poměrně velká částka. Rovněž se vám tato změna vyplatí pokud bydlíte ve městě a neustále vás trápí noční hluk. Sklo omezí jeho průnik do místností a navíc vám poskytne ochranu před dotěrným hmyzem a omezí míru prašnosti až úžasných o 90 %. 

Navíc díky tomuto kroku získáte zcela nový prostor ve své domácnosti, který lze užívat celoročně. Během zimy vám například poslouží jako zahrádka nebo příjemné posezení, zatímco v létě může být z lodžie skvělý relaxační kout. Samozřejmě je však nutné počítat s tím, že pokud by bylo příliš velké horko, nemusí být uvnitř dvakrát příjemně.  

Foto: Shutterstock

Vyberte si kvalitní společnost 

Zasklením lodžie pak také výrazně zvýšíte zabezpečení domácnosti. Pro zloděje je totiž sklo výraznou a poměrně náročnou překážkou, která ho může stát čas i želízka. Ještě než se však pustíte do jejich instalace, raději dobře prozkoumejte trh a vyberte si certifikovanou firmu. Ta vám totiž poskytne potřebné informace a provede izolaci z kvalitních materiálů, které mají dlouhou životnost a dokáží přečkat všechna roční období. 

Foto: Shutterstock, zdroj: Gress, Chytre-bydleni

.