Sušení prádla v zimě. Rychle uschne jen při správném rozmístění a množství

Je zima a vy zrovna potřebujete, aby se vám prádlo rychle usušilo. Bohužel nemáte sušičku a nevíte co s tím. Mám pro vás skvělé tipy na to, aby prádlo co nejrychleji uschnulo.

Rychlejší sušení

Jedním z dalších důvodů, proč se snažit, aby prádlo bylo co nejrychleji usušené, je vlhkost. Ta vzniká nejčastěji v zimním období, kdy se prádlo suší doma v zavřené místnosti. Proto je i vhodné hodně často větrat, aby se netvořila vlhkost.

K rychlejšímu sušení vám může pomoci ručník. Ve fázi, kdy je pračka před odstředěním vody, tak vložte do bubnu pračky tento ručník. Poté spusťte odstřeďování. Až ukončí program pračka, tak uvidíte, že je prádlo sušší. Voda se totiž nasákne do daného ručníku.

Efektivní sušení doma

Sušák umístěte tam, kde je pravidelně větráno a víte, že je zde nízká vlhkost. Také vám může pomoci pravidelné přemisťování prádla na sušáku. Takto jednou za hodinu otočte prádlo nebo ho vyměňte za jiné. Prádlo je totiž suché dříve nahoře. Tedy stačí, když prádlo obrátíte a bude prádlo rychleji suché.

Nebojte se dát prádlo do mrazáku. Tato variant zaručuje rychlejší sušení. Prádlo v mrazáku nechte na pár minut. Pak jednoduše oblečení vyndejte ven. A vaše prádlo bude sice studené, ale suché. I proto je tu další možnost. Nechte prádlo venku v mrazu sušit.

Foto: Shutterstock

Zásady pro správné sušení prádla

Pro to, aby se vám prádlo dobře usušilo, je potřeba, abyste se drželi několika zásad. První zásadou je nesušit prádlo v koupelně, kde je vysoká vlhkost. Ideální místo tak může být ložnice nebo chodba.

Také je vhodné prát pouze takové množství prádla, které se bez problému vejde na sušák. Navíc jestliže dáte více prádla do pračky, může se stát, že se prádlo dostatečně neodstředí a musíte prádlo sušit déle.

Sušák by také měl být tam, kde je možné, aby proudil dobře vzduch a teplota v místnosti. Čím lépe rozvěsíte oblečení, tím rychleji bude usušené. Také nezapomeňte pravidelně větrat. V případě, že máte možnost sušit na balkóně nebo na terase, tak neváhejte a sušte prádlo tam i v zimě.

Foto: Shutterstock, zdroj: Cleanpedia, GoodHouseKeeping