Řešení horkých letních dní také pro byty? Odpovědí je mobilní klimatizace!

Nepochybujeme o tom, že byste si toho nevšimli. Bojujeme s tím prakticky všichni každý rok. Nejkomplikovanější to mají lidé v panelákových bytech, protože jakýkoliv zásah v bytě se může ukázat jako problém. Odpadá tak často možnost nainstalovat si klasickou splitovou klimatizaci. V tom případě přichází na řadu mobilní klimatizační jednotka, která umí udělat život v jinak rozpáleném bytě snesitelným.

Přenosná klimatizace jako řešení

Klimatizační jednotky jsou dnes naprosto běžnou záležitostí a už také u nás se objevují stále častěji. Umožní vám totiž maximální komfort, a to i za horkých letních dní. Pokud nemáte možnost dělat zásahy na objektu, rozhodně zvažte variantu mobilní klimatizace. Dokáže vám nabídnout řešení, které má zároveň určité výhody. Mezi ty patří zejména:

  • Pořizovací cena
  • Jednoduché zapojení
  • Možnost přenášení

Oproti splitovým klimatizačním jednotkám instalovaným na budovy je cena rozhodně nižší. Také se nemusíte zaobírat drahou odbornou montáží, která je dnes u splitových jednotek nutná. Vše si zapojíte velmi snadno sami. Taková klimatizace je tak vhodná i do provizorních podmínek, kde nepočítáte s instalací nastálo. Možnost klimatizaci přenášet také umožňuje chladit v místnostech, kde to právě potřebujete.

Vybíráme mobilní klimatizaci

Než se vydáte do obchodu, chce to vědět, pro co jsi vlastně jdete. Důležitý je výkon chlazení, který jednoduše zvolíte podle velikosti prostor, které chcete klimatizovat. Přenosné modely jsou ideální jako klimatizace do bytu, a to zejména s ohledem na již zmiňovanou jednoduchou instalaci. Tady je zejména důležité to, abyste si změřili délku hadice do okna.

V případě klimatizací je velkou výhodou, že dokáží rychle vychladit prostor. Máte ale pocit, že klimatizaci tak docela nepotřebujete? V tom případě vám možná může stačit obyčejný ventilátor. Ten je vhodný také pro osoby, kterým nedělá studený vzduch z klimatizací nejlépe.

redakce

Zajistit si bydlení snů zpravidla není žádná legrace - a přes to - je to jeden z životních cílů většiny z nás. Problémy, kterými si procházíme při zařizování bydlení, řešily už generace před námi a podobné problémy čekají i naše potomky. Díky našemu portálu získáte spoustu cenných rad a tipů, díky kterým bude vaše cesta k bydlení snů o něco snadnější!