Rostliny odpuzující klíšťata. Neměly by chybět na žádné zahradě

V zahradě mohou být nalezeny nejen barevné květiny a zelené rostliny, ale také nechtění návštěvníci v podobě klíšťat. Pokud chcete tyto nežádoucí hosty z vaší zahrady odstranit, doporučuje se vysadit rostliny, které klíšťata odradí. Mezi ně patří levandule, rozmarýn, máta, česnek, nebo třeba i rozmarýnové keře. Takže před výsadbou si nezapomeňte prohlédnout vhodné rostliny pro odpuzení klíšťat v zahradě.

Jaké rostliny klíšťatům vadí?

Proti klíšťatům ve vaší zahradě se doporučuje vysadit rozmarýn. Tato nenáročná rostlina nejen krásně ozdobí vaši zahradu, ale můžete ji využít i při vaření díky své aromatické chuti. Rozmarýn produkuje esenciální oleje, na něž klíšťata nesnášejí alergickou reakci, takže je skvělým prostředkem k ochraně vaší zahrady. Stačí vysadit a užívat si klíštěnou zahradu bez obav.

Levandule je skvělá rostlina, která nejenže krásně voní a působí relaxačně a antistresově, ale také dokáže odpuzovat klíšťata. Tato rostlina s nádhernou barvou a jemnou vůní je navíc velmi nenáročná na pěstování a může zdobit jak vaši zahradu, tak i váš byt. Jednoduše si ji pořiďte a nechte se unášet vůní levandule a zapomeňte na starosti s klíšťaty.

Je důležité si uvědomit, že klíšťata nesnášejí levanduli. Pokud pěstujete tuto rostlinu na své zahrádce, klíšťata se jí budou vyhýbat. Levandule může být takovým přirozeným odpuzovačem, který vám pomůže ochránit sebe i svou rodinu před nebezpečnými klíšťaty. Je dobré vědět, jak využít sílu přírody k ochraně svého okolí.

Foto: Shutterstock

Zbavte se klíšťat jednou a navždy

Krásný muškát není jen krásným květem, ale také užitečným ochráncem vaší zahrady před klíšťaty. Jejich okouzlující květy přilákají pohled každého, kdo projde kolem. I když vyžadují jistou péči a pozornost, díky nim se vám domů nevloupá žádný nechtěný hmyz. A tak se muškát stává nejen krásnou ozdobou, ale také efektivním přírodním odstrašovačem klíšťat.

Chryzantémy jsou skvělou rostlinou pro vaši zahradu, protože nejenže jsou krásné a dostupné v různých barevných odstínech, ale také jsou velice odolné vůči mrazu. Navíc mají schopnost odpuzovat klíšťata, což je zajišťuje jako přírodní repelent. Chemické pesticidy proti klíšťatům obsahují látky, které chryzantémy přirozeně produkují. Tyto květiny jsou tedy skvělou alternativou k chemickým prostředkům a pomohou udržet klíšťata daleko od vaší zahrady.

Foto: Shutterstock, zdroj: HouseDigest, Learnyourland