Skleník není žádná věda. Vytvořte si na zahradě vlastní z PET láhví

Máte zahradu a uvažujete o skleníku, do kterého se vám nechce investovat moc peněz? V dnešním článku se podíváme na to, jak si můžete snadno a levně postavit skleník z PET lahví. Stavba není extra složitá, ale potřebujete spousty lahví a trpělivosti.

Co budete k výrobě skleníku potřebovat

Základním materiálem je velké množství PET lahví cca 1500 ks. Toto množství vám bude stačit na skleník o rozměrech 2×2.5×1.5 m. Dále potřebujete kovovou nebo dřevěnou konstrukci, které slouží jako kostra skleníku. Nezapomeňte konstrukci upevnit do půdy, aby vám ji při větším poryvu větru neodfoukl vítr. K navlékání lahví využijte ocelové pruty nebo dřevěné latě, které ukotvíte ke konstrukci. Posledním materiálem jsou dráty, které slouží k jejich upevnění na kostru skleníku.

Příprava PET lahví

Nejdříve musíte nasbírat dostatečný počet nepoškozených PET lahví. Ty důkladně omyjte, abyste je zbavili veškerých nečistot. Odstraňte etikety a nalepte na každou lahev průhlednou lepicí pásku, aby byla zajištěna větší pevnost při jejich upevňování na kostru skleníku. Poté sundejte víčko a odřízněte dno lahve.

Jak na výrobu skleníku?

Prvním krokem je vytvoření kostry skleníku. Připravené PET lahve provlékejte na pruty či latě a skládejte je do sebe. Upevněte je pomocí drátů ke konstrukci. Takhle pokračujte dál řadu za řadou. dokud nebudete mít zaplněny všechny stěny konstrukce. Nezapomeňte skládat lahve těsně k sobě. Vzniklé mezery můžete vyplnit bublinkovou fólií. Po upevnění všech PET lahví vytvořte dveře a ventilaci pomocí pantů a háčků.

Takový druh skleníku sice propustí nějaké ty dešťové kapky, ale udrží vyšší teplotu a vlhkost pro citlivější rostliny.

Foto: Shutterstock, zdroj: dengarden, GoodsHomeDesign, YouTube