Trápí vás doma pomalý internet? Existují účinné zpuůsoby, jak ho urychlit

Potřebujete stabilní internet pro svoji práci? Nebo se jen nechcete rozčilovat z nízké kvality a sekání oblíbených filmů a seriálů? Ať už používáte internetové připojení pro práci nebo zábavu, známě řešení, jak ho vylepšit!

Pozor na připojení přes sim kartu

Ve městě se často setkáte s routerem napojeným na telefonní linku. Jinak je tomu ale v případě vesnice nebo samoty u lesa. V méně dostupných lokalitách se totiž routery napojují na sim kartu provozovatele sítě. Jestliže tedy v daném místě máte slabý signál na mobilním telefonu, nezískáte takto ani rychlý internet.

Vylepšit signál můžete tak, že uložíte router na místo s nejvyšší hodnotou připojení. Pomoci vám může i konkrétní mapa od provozovatele sítě uvádějící oblasti s nejlepším signálem.

Připojení kabelem je vždy rychlejší

Používáte pro svoji chytrou televizi wifi připojení na router, který je v druhé části domu? V tom případě si zaděláváte na pomalý internet sami. Řešení je ale v tomto případě velmi jednoduché. Pořiďte si kabel, kterým televizi s routerem propojíte. Bude vás to stát pouze pár korun a výsledek ihned poznáte.

Foto: Shutterstock

Jak fungují zesilovače wifi

Další možností, jak posílit signál vysílaný z routeru, je pořízení zesilovače. Jedná se sice o nákladnější řešení, než je natažení kabelu, udržíte si však skutečně bezdrátové připojení. V tomto případě mluvíme o wifi zesilovači nebo také extenderu, který rozšíří stávající bezdrátovou síť. Nespleťte si ho s wifi repeaterem, který vám vytvoří síť zcela novou. Takový přístroj by totiž rychlost vašeho internetu mohl naopak omezit.

Problémy s nestabilním internetem známe snad všichni. Existuje ale několik jednoduchých řešení, jak si pomoci. Pokud ani ty nezaberou, nezbývá než se obrátit na poskytovatele sítě a pokusit se vyjednat rychlejší připojení.

Foto: Shutterstock, zdroj: Avast, wikiHow