Plíseň v domácnosti je to nejhorší. Zlikvidovat ji můžete třeba pracím práškem nebo solí

Plíseň v domácnosti se může podepsat nejen na vzhledu místnosti, ale také na samotném zdraví člověka. Často bývá příčinou nepříjemných dýchacích potíží nebo také vyrážek na pokožce. Pokud jste ji proto zachytili i na svých zdech, raději na nic nečekejte a pokuste se ji rychle zbavit. Pomohou vám jednoduché přírodní prostředky, včetně pracího prášku a obyčejné soli. 

Jak na plíseň v domácnosti snadno a rychle 

Plíseň v domácnosti poznáte tak, že se některé části vašich zdí zbarvily do zelena či šeda, případně podle zápachu. Nejčastěji se tvoří zejména ve vlhkých prostorách s nízkou cirkulací vzduchu, jako je například koupelna (časté větrání proto může být účinným způsobem, jak předejít jejímu výskytu). Jakmile se však objeví, co nejrychleji se jí pokuste odstranit, neboť se šíří velmi rychle a může negativně ovlivňovat ovzduší ve vašem domě. 

Abyste zanesené místo odstranili, nemusíte se uchylovat ke koupi chemických výrobků, které bývají předražené a nemusí být vždy účinné. Mnohem efektivněji vám pomohou přírodní prostředky, jako je například ocet. Ten stačí smíchat ve stejném množství s vodou a směs poté nastříkat přímo na plíseň. Roztok nechte působit alespoň 30 minut a poté povrch omyjte čistou vodou.

Foto: Shutterstock

Použijte sůl nebo prací prášek s bělidlem 

Dalším osvědčeným způsobem je použití kuchyňské soli. Stačí smíchat 3 lžíce se 2 lžícemi vody a výslednou tekutinu poté nechat zhruba 20 minut působit. Následně zasažené místo opět spláchněte vodou a nepřátelské bakterie budou pryč. Použít se vyplatí také prací prášek, který stačí smíchat s bělidlem v poměru 1:3 a několika litry vody. Směs naneste přímo na plíseň, očistěte ji vhodným prostředkem a nakonec ještě omyjte vodou. 

Foto: Shutterstock, zdroj: Treehuger, Ecofmr