Ucpaný odpad dokáže potrápit. Vyčistit jej však můžeme i bez chemie

Ucpaný odpad dokáže potrápit. Vyčistit jej však můžeme i bez chemie

Pokud nám neodtéká voda ze dřezu nebo ve sprše, příčinou je nejspíše ucpaný odpad. Problém s ucpaným odpadem nejčastěji řešíme za pomoci kyselin a jiných chemikálií. Mnozí lidé i k této činnosti raději volají profesionála. Málokdo si ale uvědomuje, že s ucpaným odpadem se dá zatočit i jinak – bez chemie a bez nákladů na odborníka.

Na ucpaný odpad pomůže jedlá sůl

Jedlá sůl je účinný pomocník při mnoha pracích v domácnosti. Zatočí se zašedlými záclonami, pomůže vybělit oblečení, dokonce pomůže s ucpaným odpadem! Pokud k jedlé soli přidáte ještě několik pomocníků v podobě octa, prášku do pečiva a také kuchyňské soli, máte zaručený lektvar, který zajistí bezproblémový odtok odpadu. Použití je jednoduché. Sáček jedlé soly nasypte do odpadu, k tomu přilijte hrnek octa a zhruba po patnácti minutách zalijte směs vroucí vodou. Tento postup se vyplácí zopakovat, ovšem místo jedlé soli to zkuste v dalším kroku s práškem do pečiva. A když se vám i tak bude zdát, že odpad špatně odtéká, pomůže sůl a ocet, což už je zaručená pomoc.

Ucpaný odpad dokáže potrápit. Vyčistit jej však můžeme i bez chemie

Pomůže také obyčejný zvon

Nesmíme však zapomenout na obyčejný zvon, který je mnohdy tím nejlepším a nejvěrnějším pomocníkem. Nejspolehlivější je klasický gumový zvon s dřevěnou rukojetí, ale na trhu dnes najdete tolik různých zvonů, že se  možná rozhodnete pro více inovativní výrobek.

Ucpaný odpad dokáže potrápit. Vyčistit jej však můžeme i bez chemie

Když nic nepomůže, na vině je sifon

Může se však stát, že žádná prokázaná metoda čištění nepomůže. V tom případě je třeba natáhnout si na ruce rukavice a pustit se do čištění sifonu. Nutno podotknout, že toto je už práce pro spíše silnější nátury. Ze sifonu totiž po rozšroubování odteče zbylá tekutina a všechny nečistoty, které v něm přebývají. V sifonu je však chyba nejčastěji. A když zrovna budete při jeho čištění, doporučujeme zkontrolovat těsnění, které je dobré vyměnit tehdy, kdy je ztvrdlý.

Foto: Shutterstock.com.

Jsem nezávislý žurnalista a také závislý kutil a pěstitel. Vše, co se kolem domu šustne a stojí za pár slov rád prostřednictvím písmenek sdílím se čtenáři. Rád poradím s financemi, hypotékou, ale i se stavbou domu.