Židle do pracovny musí splňovat svá kritéria. Nevybírejte jen podle designu

Pracujete z domova? Pak ke své práci jistě zřízenou pracovnu odpovídajících kvalit. Pracovat z pohovky v obývacím pokoji nebo z postele v ložnici zkrátka není dobré. To jistě víte. Při práci z domova je také vhodné mít správnou židli, která se postará o pohodlí vašich zad i krku. Jestliže takovou židli zatím postrádáte, prozradíme vám, jak si ji vybrat, až pro ni zamíříte do obchodu.

Židle do pracovny musí splňovat jistá kritéria. Nevybírejte ji jen podle designu

Práce z domova je sice atraktivní, na druhou stranu si při ní můžete výrazně uškodit. Stačí, když budete nevhodně sedět u práce. Při špatném sezení trpí nejen záda, ale také krk a tím pádem také hlava, která vás pak může bolet. Řadě zdravotních problémů lze se správnou židlí předcházet, navíc díky vhodné židli bude vaše produktivita jen vzroste.

Co je při výběru židle do pracovny důležité?

Ze všeho nejdůležitější je podpěrný systém. V ideálním případě by měl být zádový opěrák nastavitelný, pokud však bude pevný, podrží pevně vaše záda. A tak i pevný zádový opěrák je povolen. Důležité v tomto případě je, aby byl vypolstrovaný pěnou nebo molitanem, což zajistí pohodlné opírání.

Výška židle by měla být v každém případě nastavitelná. Výšku si nastavte tak, aby chodidla byla na zemi a nohy aby byly při sezení v pravém úhlu.

Otázky, které si zodpovězte při výběru židle do pracovny

S výběrem té správné židle vám také pomůže několik otázek, na něž si při výběru židle odpovězte. Jaké otázky to jsou?

  • Kolik času během dne strávíte sezením na židli/pracováním z domova?
  • Z jakého materiálu je židle vyrobená?
  • K čemu budete židli využívat?
  • Pro koho je židle určená/kdo na ní bude sedávat?
  • Jaká je vaše hmotnost?

Foto: Unsplash.com.

Má práce je zároveň mým koníčkem. Psaní článků však není mým jediným hobby. Miluji také sport, čtení a turistiku, respektive cestování obecně. Ve volném čase se věnuji seberozvoji, jelikož vím, že pořád je co se učit.