Paní Alena proměnila starou nefunkční lednici v praktický kus nábytku. Tohle řešení by vás nenapadlo

Máte doma starou lednici a chystáte se ji odvézt do sběrného dvora, kde dokoná svou dlouhou pouť? Správný kutil dokáže ze starého kusu elektroniky vykouzlit i praktickou šatní skříň. Pokud máte ke zručnosti blízko i vy, stačí se zamyslet a zrecyklovat staré spotřebiče do něčeho praktického, navíc i designového. Přinášíme vám hned několik tipů!

Na zahradní párty

Patříte mezi ty, kteří letní měsíce tráví venku, milují slunění, posezení v přírodě a grilovačky plné dobrého jídla? Právě pro tento případ je vhodné mít všechno po ruce a neběhat pro každou nezbytnost do domu a zase zpátky. Stará lednice může posloužit jako úložiště pro potraviny na grilování, zahradní nebo narozeninovou oslavu. Místo času, který obvykle trávíte v kuchyni stačí natáhnout ruku a připravovat dobroty přímo před hosty.

Lednici lze zapracovat do pergoly nebo zahradního domku a k osvěžení jejího omšelého vzhledu poslouží dřevěný obklad nebo palety. Nemáte-li na zahradu přivedený proud, je možné elektrické jádro lednice zcela zrušit, vyložit ji dřevěnými policemi a uložit do ní víno nebo nápoje. 

Šatní skříň pro děti

Máte ke své staré lednici sentimentální pouto, díky kterému ji nedovedete vyhodit a stále přemýšlíte, kam ji použít? Pokud zrovna uvažujete o nových úložných prostorech, příkladně novou šatní skříní do dětského pokoje, můžete starou lednici využít, praktická totiž bude ve všech ohledech. Vnitřní prostor vyložte poličkami, škatulky ve dveřích budou ideálním prostorem pro uložení parády pro malou princeznu. I chlapci si tam mohou dát drobnosti nebo oblíbená autíčka. Výrazný nový lak zapadne do dětského pokojíku, přední stěnu lednice navíc ozdobíte krásnými magnetkami a kresbami vašich nejmenších. 

Jako šatní skříň může být stará lednice nejen praktická, ale i dobře vypadat. / Foto: Shutterstock

Tip pro pěstitele

I u nadšených pěstitelů může stará lednice najít své uplatnění. Pohlédněte na možnost, že budete drobné rostlinky pěstovat po celý rok. Navíc v době, kdy budete připravovat sazenice pro další období už nebudete muset řešit, kam s nimi. Každá police staré lednice jich pojme dost, pouze dveře je nutné vyměnit za takové, které k rostlinám propustí světlo. Potom už stačí jen najít vhodné místo v závětří a ideální miniskleník pro sazenice a drobné plodiny je tady!

Mnohdy se stačí na starou věc podívat novým pohledem a zjistíte, že než náročně likvidovat spotřebič, který již stejně uplatnění nenajde, můžete z něj za pár korun udělat užitečného pomocníka. 

Foto: Shutterstock, zdroj: Homecrux, Pinterest