České hospodyňky dělají velkou chybu. Zavírají totiž dvířka od pračky, která mají zůstat otevřená

Pračku má doma pravděpodobně každý a to z dobrého důvodu. Tento užitečný spotřebič vám dokáže ušetřit hodiny práce a vždy vám dodá čisté a voňavé oblečení. Mnozí kutilové se však při používání přístroje stále dopouští mnoha chyb. Ty poté nejenže mají negativní vliv na jeho funkci, ale také celkovou životnost.  

Prověšení dvířek a únik vody 

Mezi nejčastější chybu, které se dopouští většina hospodyněk při používání pračky, je skutečnost, že nechávají otevřená dvířka. V takovém případě totiž dochází k vyvíjení neustálého tlaku na panty. To se následně může odrazit nejen na zhoršené funkci přístroje, ale také životnosti. Pokud by totiž došlo k výrazné deformace součástek, mohla by vám začít při praní utíkat voda. 

Dveře se tedy vyplatí nechávat spíše zavřené a otevírat byste je měli výhradně po vyprání, aby buben trochu vyvětral. Poté však raději neriskujte a dveře zaklapněte, abyste se vyhnuli možnému poškození. Ve většině případů navíc ani není možné poškozené panty opravit, takže pokud by bylo prověšení příliš výrazné, museli byste si kupovat novou pračku. 

Foto: Shutterstock

Pozor na vodní kámen 

Otevírání dvířek však není to jediné, na co byste se měli zaměřit. Důležité je také pravidelné čištění pračky, a to jak bubnu, tak například i zásobníku na prací prášek a aviváž. Právě tato místa jsou jako stvořená k rozvoji bakterií a často se v nich usazuje vodní kámen. Pokud e chcete ochránit před problémy a udržet přístroj v dobré formě co nejdéle, pokuste je čistit alespoň jednou do měsíce. 

Se špínou a případnými nečistoty vám dokáží v takovém případě velmi snadno pomoci prostředky, jako je například jedlá soda nebo citron. Ty stačí smíchat, následně vložit do zásobníku nebo bubnu a nechat působit.

Foto: Shutterstock, zdroj: apartmenttherapy, housedigest