Jednoduchý způsob, jak spolehlivě vyčistit odpad v domácnosti bez zbytečné chemie

Ucpaný odpad je noční můra. Voda z dřezu, umyvadla nebo vany neodtéká, nemluvě o nevábném pachu, který tento problém často doprovází. I když se snažíme, někdy se zkrátka ucpanému odpadu nevyhneme.

Když se nám doma ucpe odpad, většina lidí jde do drogerie (pokud má doma zásoby, tak skočí jen do komory) a přinese čistič odpadů, který slibuje rychlou pomoc za minimální úsilí. Napadlo vás ale, co všechno tenhle prostředek obsahuje a že to není nic extra, když jde o zdraví nebo životní prostředí?

Možná funguje, ale za jakou cenu?

Slavných čističů odpadu najdete na poličkách v drogerii několik druhů. Liší se značkami, obalem i cenou. Možná na ucpaný odpad opravdu zabírají, ale za jakou cenu?

Ulevit životnímu prostředí i peněžence je přitom docela snadné. Stačí si vyrobit domácí čistič odpadu a v případě, kdy vás ucpaný odpad zase pozlobí, ho povolat na pomoc.

Foto: Depositphotos.com

Na výrobu domácího čističe odpadu potřebujete:

Ano, skutečně tak málo stačí k tomu, abyste zlikvidovali problém v podobě ucpaného odpadu. Nasypte půl hrníčku jedlé sody do odpadu a zalijte ji půl hrníčkem octa. Nechte 15 minut “dělat si svoje”, během krátké čtvrthodinky dojde k rozložení mastných kyselin.

Po uplynutí patnácti minut zalijte odpad nejméně litrem vroucí vody. A to je všechno, bude po problému.

Zařizování domácnosti je mou radostí a pro nelibost své rodiny neustále hýbu s nábytkem. Ráda Vám poradím s výběrem nábytku či zařízením interiéru, proto se na mě neváhejte obrátit v komentářích pod článkem. Budu se těšit na Vaše reakce!