Dáváte do pračky vlhčené ubrousky? Pokud ne, měli byste

Bez vlhčených ubrousků se neobejdou především maminky s dětmi, protože ty moc dobře ví, jak rychle se dítko dokáže umazat – dejte mu do ruky zmrzlinu a můžete hned tasit minimálně jeden ubrousek.

Využít je ale lze i v domácnosti, což nejedna hospodyňka jistě potvrdí. Rychle něco setřít nebo třeba utřít prach? Na to jsou vlhčené ubrousky perfektní. Co ale takové praní? Napadlo by vás použít je i tehdy?

Proč používat vlhčené ubrousky při praní?

Teď si možná pokládáte otázku, proč vůbec dávat do pračky při praní prádla vlhčené ubrousky. Odpověď je jednoduchá: vlhčené ubrousky na sebe totiž během pracího procesu nabalí nechtěné nečistoty.

Pozor na to, které ubrousky se rozhodnete použít

Na trhu dnes najdete nespočet vlhčených ubrousků – ať už jsou to ty dětské, antibakteriální, na podlahu nebo třeba speciálně na dřevěný nábytek. Vyrábí se také v několika velikostech, takže určitě je z čeho vybírat.

Dejte si pozor, jaký vlhčený ubrousek se rozhodnete použít. Nejenže se liší svou velikostí, vůní nebo použitím, ale také složením. Existují nerozpustné a rozpustné ubrousky – rozpustné jsou papírové, nerozpustné zase připomínají kousek látky.

Pro použití v pračce používejte pouze ty nerozpustné, jinak se připravte na to, že budete z prádla odstraňovat malé papírové žmolky (podobně, jako když necháte v kapse papírový kapesník).

Pomoc proti zvířecím chlupům

Trik s vlhčeným ubrouskem během praní ocení také majitelé domácích mazlíčků, kteří se často potýkají s jejich chlupy na oblečení. I ty na sebe během praní ubrousek pochytá, takže je pak nebudete muset odstraňovat lepicím válečkem nebo kartáčem.

Zařizování domácnosti je mou radostí a pro nelibost své rodiny neustále hýbu s nábytkem. Ráda Vám poradím s výběrem nábytku či zařízením interiéru, proto se na mě neváhejte obrátit v komentářích pod článkem. Budu se těšit na Vaše reakce!