Vybírejte pokojové rostliny, které si zamilují i děti

Do moderního interiéru moderní pokojovky. Jaké to jsou?

Každý rodič by měl své dítě učit respektovat přírodu a své okolí. Dítě by se už od malička mělo učit, jak se starat o květiny, jak k nim přistupovat a jak se k nim naopak nechovat. O přírodu kolem sebe musíme pečovat, musíme to ale také učit naše děti, jelikož oni jsou naše budoucnost. V případě, že chcete své dítě naučit respektu ke květinám, pořiďte si do své domácnosti pokojové rostliny, které si zamilují na první pohled.

V dětech se najednou probudí nutnost starat se o kytičku, což je skvělé. Budou ji pravidelně zalévat nebo kropit, což samozřejmě kontrolujte – v tomto případě přehnaná láska může rostlinu doslova zabít. Pokud nevíte, jaké rostliny jsou ideální do domácnosti plné dětí, máme pro vás pár tipů.

Vybírejte pokojové rostliny, které si zamilují i děti

Barevné gerbery

Děti milují gerbery, které se později stanou podkladem jejich prvních kreseb. Gerbery zaujmou svou barevností, často jim děti přezdívají “velké kopretiny”. Málokterý rodič však věděl, že lze gerbery pěstovat i v květináři. Ano, opravdu to jde, oživí například skvěle dětský pokoj.

Vybírejte pokojové rostliny, které si zamilují i děti

Pokud chcete do gerber investovat, doporučujeme variantu s krátkým stonkem. Gerbera vyžaduje světlé stanoviště, půda by neměla nikdy zcela vyschnout, ale zároveň nesmí být přemokřená. Zalévat tedy s mírou.

Děti milují masožravky

Čím zajímavější rostlina bude, tím lépe. Děti například milují masožravky, čemuž se ostatně nemůžete divit. Přece jen jsou masožravky unikátní květiny, které se živí hmyzem, jež děti rády budou hledat venku nebo dokonce i uvnitř v interiéru.

Masožravky nevyžadují nic speciálního, je škoda, že se je mnozí lidé doslova bojí pěstovat.

Do moderního interiéru moderní pokojovky. Jaké to jsou?

Foto: Unsplash.com, Shutterstock.com.

Autor

Zajistit si bydlení snů zpravidla není žádná legrace - a přes to - je to jeden z životních cílů většiny z nás. Problémy, kterými si procházíme při zařizování bydlení, řešily už generace před námi a podobné problémy čekají i naše potomky. Díky našemu portálu získáte spoustu cenných rad a tipů, díky kterým bude vaše cesta k bydlení snů o něco snadnější!