Květináče na orchideje vybírejte pečlivě. Mají vliv na správný růst

Květináče na orchideje vybírejte pečlivě. Mají vliv na správný růst

Orchidej je nejen v Česku velmi oblíbená rostlina, kterou lidé milují pro nevšednost a krásu. Orchideje se také velice často darují k narozeninám a jsou dokonce vhodným dárkem i pro muže. Pokud se rozhodnete krásnou orchidej také věnovat, vyberte pro ni vhodný květináč.

Ne vždy jsou orchideje umístěné ve vhodném květináči, proto si to při koupi vždy raději zkontrolujte. I když si mnozí řeknou, že květináč není pro květinu důležitý, opak je pravdou. Mnohdy právě květináč může za to, že orchideje nevykvetou. Pokud jste majitelem už odkvetené orchideje a čekáte, až opět ukáže své květy světu, i vy zbystřete. Lepší květináč totiž může orchideji pomoct s opětovaným kvetením. Otázkou ale nyní je, jak květináče na orchideje vybrat?

Květináče na orchideje vybírejte opatrně. Mají vliv na správný růst

Jak by měl ideální květináč na orchideje vypadat?

Mnozí odborníci jsou toho názoru, že správný květináč by neměl být ani příliš velký, ale ani příliš malý. Ideální je, když se koupí květináč určený orchidejím z průhledného plastu. V průhledném plastovém květináči lze krásně vidět, jak květina do květináče zapadá nebo nezapadá. To je v případě orchidejí velmi důležité. Navíc díky průhlednému materiálu je možné sledovat chování samotného substrátu – snadněji poznáme, kdy rostlině dát napít a kdy ještě raději počkat.

Květináče na orchideje vybírejte opatrně. Mají vliv na správný růst

Velikost však není to jediné, na co se musí při výběru vhodných květináčů dbát.

Hlavně ať mají kořeny vzduch

Velice důležité je dostat vzduch až ke kořenům rostliny. To zajistí správný tvar květináče, který by rozhodně neměl být vespod rovný. Dno musí být vyvýšené a plné otvorů, jimiž se vzduch ke kořenům dostane. K provzdušnění kořenů může dojít i s kvalitním substrátem, který je určen jen a pouze orchidejím. Do substrátu se často přimíchávají také kousky polystyrenu nebo případně kousky pemzy, které se podílí na lepším provzdušnění.

Chcete-li začít s úspěšným pěstováním orchidejí, začněte u správného květináče se správným substrátem. Jedině tak můžete očekávat, že rostlinka bude krásně prosperovat a vám bude dělat jen a jen radost.

Foto: Shutterstock.com.

Autor

Zajistit si bydlení snů zpravidla není žádná legrace - a přes to - je to jeden z životních cílů většiny z nás. Problémy, kterými si procházíme při zařizování bydlení, řešily už generace před námi a podobné problémy čekají i naše potomky. Díky našemu portálu získáte spoustu cenných rad a tipů, díky kterým bude vaše cesta k bydlení snů o něco snadnější!