Proti mravencům pomáhá i lžička skořice. Přestanou vás obtěžovat

Mravenci patří mezi velmi pracovité stvoření z hmyzí říše, což rozhodně neoceníte v případě, kdy se rozhodnou vzít útokem vaši zahradu a zničit vše, co jim přijde pod ruku. Pokud se vám na zahradě přemnoží mravenci, je celkem možné, že vás připraví o vaši úrodu. Jahody, mrkev nebo ředkvičky jim totiž vyloženě šmakují. Chcete se mravenců zbavit co nejdříve? Nepoužívejte na ně chemii, ale vsaďte na sílu přírody, díky které se budou mravenci vaší zahradě vyhýbat obloukem, a vy nebudete mít špatné svědomí, že jste je zahubili.

Vyžeňte mravence pomocí skořice

Skořice je aromatické koření, které je spjaté především s vůní Vánoc. Používá se totiž do svařeného vína nebo třeba perníčků. Vám vůně skořice možná lahodí, ale pro mravence je přímo odpudivá. Zkuste jí proto posypat místa, kde se mravenci nejvíce vyskytují a uvidíte, že se raději vydají o dům dál. Pokud ke skořicovému prášku přidáte i jedlou sodu nebo sušenou citronovou kůru, účinek se ještě znásobí. Odpuzovač mravenců ale nepředstavuje jen mletá skořice, můžete si ho vyrobit i z celé skořice. Stačí když tyčinku skořice povaříte v litru vody asi pět minut a ještě horký koktejl nalijete na inkriminovaná místa.

Foto: Shutterstock

Mravencům nevoní ani kurkuma

Pokud si to mravenci namířili rovnou k vám domů a zalíbilo se jim u vás v kuchyni, ukažte jim, kdo je tady pánem. Postavte jim do cesty koření jako je kurkuma, červená paprika nebo mletá chilli paprička. Tento hmyz nepotěšíte ani citronovou šťávou. Uvidíte tedy, že mravenci váš práh už nepřekročí. Pokud se ale přeci jen najdou odolní jedinci, aplikujte k jejich cestičkám jedlou sodu. Ta mravencům sice chutná, ale dokáže je také zahubit. V krajním případě můžete sáhnout i po chemických prostředcích. Buďte ale s jejich aplikací opatrní, a to především v případě, že s vámi žijí malé děti nebo zvířata, kteří můžou nedopatřením tento chemický koktejl ochutnat.

Foto: Shutterstock, zdroj: facedobra, lasvegas.rentokil