Připáleniny se na pánvi nebudou mít šanci udržet. Efektivním domácím pomocníkem je pečicí papír

Každý, kdo v životě něco smažil, tak zná situaci, kdy se nám jídlo připálí na pánvi. Jste akorát naštvaní, že jste přišli o jídlo a zničili si pánev. Ale tak to vůbec nemusí být. Existuje totiž účinný domácí pomocník, který Vám pomůže pánev perfektně vyčistit. A tím je pečící papír.

Pojďme se podívat, jak pečící papír dokáže efektivně vyčistit připálenou pánev a uvést ji do původního stavu.

Jak předejít připálení jídla a užívat si každý hlt

Důvody, proč je vhodné vyhnout se připálení jídla si následně popíšeme.

Jestliže je jídlo připálené, tak může být velice negativně ovlivněna chuť. Jídlo je pak následně velmi hořké. Připálené jídlo není příliš zdravé. Dochází totiž při spálení k tvorbě škodlivých látek, které mohou být zdraví škodlivé.

Vyhnout se připálení jídla není jen o zachování chutě jídla, ale o celkovém zlepšení kvality Vašeho vaření. S tímto jednoduchým principem můžete užívat chutná, zdravá jídla a ušetřit si nejen čas, ale i stres spojený s nepříjemným úklidem.

Umění perfektního smažení: tipy a triky pro dokonalá jídla na pánvi

U smažení na pánvi je důležitá preciznost a správná technika a to tak, aby se dosáhlo dobrých výsledků. Nejenže správné smažení dodá jídlu vynikající chuť a křupavost, ale také udržuje potraviny šťavnaté a zdravé. Koukneme se na klíčové kroky a tipy pro správné smažení na pánvi.

V ideálním případě začněte správnou volbou vhodné pánve. Dobrá volba je pánev s antiadhézním povrchem. Takový povrch minimalizuje riziko připálení a taktéž usnadňuje čištění. Dosáhnete také lepšího propečení masa.

Také využívejte oleje, jako je slunečnicový nebo olivový olej. Případně vyzkoušejte avokádový olej. Ideálně také olej dostatečně rozpálit. Pokud byste dali maso do studeného oleje, tak se maso připeče.
Při pečení neustále kontrolujte správnost smažení. Maso se před pečením snažte usušit, aby nemělo tolik vody.

Pokud pečete více masa, tak nepřeplňujte pánev. Potraviny se nedostatečně propečou.

Foto: Shutterstock

Vyzkoušejte pomocníka ve formě pečicího papíru”


Pro minimalizaci připálení a usnadnění čištění můžete využít pečicí papír. Položte ho na dno pánve před přidáním oleje a surovin.

S dodržováním těchto tipů a triků dosáhnete skvělých výsledků při smažení na pánvi a připravíte si lahodná jídla plná chuti a křupavosti.

Boj s připáleninami při vaření může být náročný, ale správným pomocníkem může být právě pečicí papír. Tento jednoduchý a cenově dostupný materiál dokáže výrazně usnadnit přípravu jídla, eliminovat riziko připálenin a zároveň usnadnit čištění pánve po smažení.

Takže, až příště zasednete ke sporáku, nezapomeňte na pečící papír, který využijete nejen při pečení, ale i při smažení.

Foto: Shutterstock, zdroje: Knorr, Food52