Pavouci se právě teď stěhují do rodinných domů. Dají se ale vypudit přírodními prostředky

Během zimního období se pavouci začínají přesouvat do rodinných domů. Právě tam si totiž mohou vytvořit bezpečné zázemí v různých zákoutí a začít tvořit pavučiny. Ty však pravděpodobně doma mít nikdo nechce. Ještě než se vrhnete na jejich vypuzení pomocí chemie, můžete vyzkoušet osvědčené přírodní prostředky, jako je například jablečný ocet nebo vůně máty. 

Poslouží vám jablečný ocet 

Ačkoli je většina pavouků v Česku neškodných, jejích přítomnost v domácnosti nemusí být nic příjemného. Pokud jste si tedy všimli ve svých místnostech nových pavučin, je načase začít jednat. Velmi rychle totiž začínají klást vajíčka a přivádět na svět potomky. Abyste je do jednoho odpudili, není však nutné zabíjet je pomocí invazivních chemických prostředků, které jsou navíc drahé a nemusí být na 100% efektivní.

Velmi účinně dokáže pavouky odpudit například klasický jablečný ocet (zejména jeho kyselý zápach). Stačí jej smíchat v poměru 2:1 s vodou a poté nastříkat pomocí rozprašovače na místa, kde se objevily pavučiny. Preventivně jej pak můžete aplikovat také v okolí oken, parapetu a za nábytkem, kde se vetřelci často usazují. Další skvělou možností jsou poté esenciální oleje, které můžete použít stejným způsobem.

Foto: Shutterstock

Vsadit můžete také na esenciální oleje 

Mezi vůně, které pavouci nemohou za žádnou cenu vystát, patří zejména vůně máty, citrusů, levandule a také tymiánu. Stačí smíchat tři až čtyři kapky přípravku s čistou vodou (případně i s podílem octa, pokud si chcete zajistit co nejlepší výsledky) a roztok následně aplikovat jako v předchozím případě. Kromě toho, že tímto způsobem účinně odradíte všechny vetřelce, nádherně si také provoníte domácnost. 

Foto: Shutterstock, zdroje: Better Home, Forbes