Osvěžte si pračku domácím osvěžovačem. Stačí dvě lžíce a výsledek je skvělý

Aby vaše pračka zůstala krásně čistá a svěží, měli byste ji věnovat občasnou péči. Pravidelné používání pracích prostředků sice vyčistí vaše oblečení, ovšem postupem času se mohou v bubnu začít hromadit jeho zbytky. Ty poté začínají nejen zapáchat, ale mohou také způsobit růst nebezpečných plísní. Před problémy vás však dokáže ochránit jediná domácí potravina.

Postačí vám obyčejný citron 

Pokud jste si všimli, že vaše pračka začíná zapáchat, mohou být na vině buď nahromaděné zbytky pracího prášku nebo rostoucí plísně. S jejich odstraněním vám však dokáže pomoci obyčejný citron, který je znám pro své dezinfekční a osvěžující účinky. Stačí vám navíc velmi málo úsilí a chvilka času, aby bylo zařízení opět voňavé a vy jste se nemuseli bát toho, že oblečení zůstane po vyprání zatuchlé. 

Začněte tím, že pračku odpojíte od elektřiny, čímž zamezíte možnému nebezpečí, a poté smíchejte šťávu z jednoho citronu s 200 mililitry octa a 400 mililitry vody. Tuto směs následně přelijte přes zásuvku pračky a nechte ji působit alespoň jednu hodinu, aby mohla rozpustit usazené nečistoty a zlikvidovat bakterie. Jakmile uplyne stanovená doba, pomocí houbičky nebo kartáče začněte zásuvku otírat, dokud nebo zcela čistá. Nakonec ji opláchněte vodou a vraťte zpět. 

Foto: Shutterstock

Nezapomínejte ani na buben 

Následně se zaměřte na buben pračky, který omyjte zbytkem směsi. Dbejte především na gumové těsnění, za kterým se mohou často schovávat nahromaděné nečistoty. Opět nechte směs nějakou dobu působit a nakonec zapněte zařízení a spusťte prací program o teplotě min. 60 °C. Jakmile budete hotovi, zkontrolujte buben a ostatní části, zda již nezapáchají a jsou čisté. Nyní byste již měli cítit pouze osvěžující aroma citronu. 

Zdroj: YouTube

Foto: Shutterstock, zdroj: heatandplumb, FaskKlean