Zlaté časy pro důchodce jsou pryč. Už se jim vymýšlí práce

Ekonomická situace v České republice během posledních let pokulhává a je možné, že na to brzy velmi krutě doplatí všichni důchodci. Současná průměrná výše penze totiž zdaleka neodpovídá životním standardům, které by si měli být schopni dovolit. Je proto možné, že každý senior bude muset do budoucna počítat s extra přivýdělkem, jak upozornil server Eprehledne.cz.

Důchodci nebudou mít dost peněz

Během posledních let došlo k enormního zdražování po celém světě a Česko není výjimkou. Tuto skutečnost jistě pocítil každý, ovšem je tu skupina lidí, která na ní pravděpodobně doplatí nejvíce – senioři. Jejich penze je totiž letos od roku 2012 nejhorší a státní správa bohužel stále nereaguje. Mnoho starších občanů by se proto mělo připravit na nejhorší a raději si začít hledat přivýdělek.   

Podle odborníků představují nejhorší problém zvyšující se ceny za pronájem a energetické zálohy. K tomu však nepřispívají ani čím dál dražší potraviny v obchodech nebo jiné zboží, které lidé potřebují ke každodennímu životu. Někteří státní příslušníci začínají také již připravovat speciální pracovní nabídky pro důchodce. Na výplatní pásce by je například měli čekat benefity ve formě úlev od odvodů důchodového pojištění. 

Foto: Shutterstock

Více peněz za méně práce 

Senioři budou mít výhodnější i podnikání, ke kterému jim stát přispěje slevou na sociálním pojištění. Tyto benefity by pak měli motivovat seniory pobýt ještě nějakou dobu v zaměstnání a dovolit si tak více peněz za méně práce. Takové řešení představuje výhodu jak pro stát, tak i pro ty, kteří to budou potřebovat nejvíce. Na zvýšení důchodů jako takových se ale bohužel ještě nedostane. 

Foto: Shutterstock