Květiny už vám nikdy neuschnou. Stačí použít obyčejnou houbičku

Pokojové rostliny jsou nedílnou součástí interiérů, kterým dodávají na příjemném vzhledu, navíc jsou dotknutelným kouskem přírody v našich domovech. Jak se však o nádherně kvetoucí skvosty postarat v případě, že odjíždíte na dovolenou? Pochopitelně jako první všechny napadne ochotná sousedka. Ovšem co když právě není po ruce? Přinášíme vám skvělý tip, se kterým vaše starosti jednou provždy odpadnou.

Prosperující rostliny

Základem hezkých pokojovek je pravidelná péče. Krom zalévání a občasného přihnojování je nutné rostliny zbavovat prachu, odstraňovat odumřelé části, přesazovat je, pokud už je jim v květináči těsno, nevyhnete se ani občasnému zaštípnutí a tvarování. Péče je pro krásu prosperujících pokojových rostlin nezbytná, přesto to s pravidelností přehánět nemusíte. Rostlina přeci jenom v malinko menším květináči přežije i pár měsíců navíc, dokonce se chvíli obejde bez přihnojení nebo osvěžující sprchy. Zalévání je však povinnost, která neodpadá nikdy.

A zde přichází otázka: Mám si vůbec nějakou pokojovku pořizovat? Co s ní, když mi během letní dovolené stejně odejde? Jednou provždy tuto obavu zahoďte, přinášíme skvělý tip, jak uchovat rostlinám vláhu i když budete pár týdnů mimo domov.

Houbička jako drenáž

Možná už jste pár triků s kuchyňskou houbičkou slyšeli, ale tento je skutečně funkční a originální. Stačí vložit jednu houbičku na dno květináče hrubší stranou dolů a zasypat hlínou. Houbička plní funkci drenážní vrstvy na jedničku. Když totiž nyní zalejete květinu větším množstvím vody, houbička s ní bude efektivně hospodařit. Nestane se tedy, že by vodu propustila do květináče a rostlina v ní musela stát, tekutinu bude uvolňovat postupně přímo ke kořenům. 

Stejně můžete tento trik praktikovat při výsadbě do truhlíků. Zálivka se tak bude dávkovat rovnoměrně a udrží v kořenovém systému dostatek vláhy.  

Foto: Shutterstock

Bez hlíny s houbičkou

Taková jedna houbička je skvělým nástrojem i pro klíčení semínek. Pokud se pod nimi vaše parapety každé jaro prohýbají, vyměňte zeminu, které hrozí napadení otravným hmyzem, za pár houbiček. Semínka na nich vyklíčí jedna radost a pro škůdce tak nezbyde místo. 

Kuchyňská houbička je všestranný pomocník do domácnosti, který v případě pokojových rostlin zachytí přebytečnou vodu a dopřeje jim závlahu v době vaší nepřítomnosti. Déle si již s dlouhodobější cestou mimo domov nedělejte starosti, díky tomuto osvědčenému triku budou vaše pokojové rostliny v dobrých rukou. 

Foto: Redakce Snadnobydlet, zdroj: Handyman, Pinterest, Guideastuces