Kuny se na zimu opět stěhují do rodinných domů. Téměř nejdou vyhnat, ale jedna tabletka vám pomůže

Kuny mohou ve vaší domácnosti napáchat mnoho škody. Tato divoká zvířata se zejména před zimou snaží dostat do podkroví, sklepů nebo garáží, kde mají bezpečné a teplé zázemí, přičemž nejsou téměř nikdy k vidění. Poznáte to až v momentě, kdy se na těchto místech začnou objevovat jejich výkaly nebo v horším případě rozkousané kabely.

Pomůže osvědčený domácí prostředek 

Abyste zabránili vniknutí kun do svého domu, měli byste nejprve zkontrolovat veškeré otvory, kterými by mohly prolézt. Často jim stačí i malá škvíra v okně, kterým větráte, nebo například zapomenutá díra ve dveřích. Pokud jste však již zaznamenali, že se dostaly dovnitř a ničí vše, s čím přijdou do styku, bude potřeba využít sílu starého osvědčeného prostředku – naftalínu.

Foto: Shutterstock

Jak správně použít naftalín 

Protože jsou kuny velmi citlivé na dráždivé aroma, můžete využít sílu naftalínu, který se dříve používal zejména proti molům a jiným parazitům v domácnosti. Je ovšem důležité brát na vědomí, že se jedná o poměrně nebezpečnou látku, a proto byste s ním měli zacházet opatrně. Abyste ze svého domu odehnali veškeré kuny, stačí tabletky rozmístit po místech, kudy by mohly vnikat do objektu. Popřípadě kde máte pocit, že se schovávají.

Dejte si také pozor, aby do styku s naftalínem nepřišly žádné děti. Pokud by na něj totiž sáhly nebo vdechly jeho výpary, mohly by se potýkat s řadou zdravotních problémů. Balení s tabletkou proto stačí jednoduše propíchat a nechat působit. Případně můžete také vsadit na vůni kolínské nebo silné voňavky, která navíc provoní vaše místnosti. Divoká zvěř tak vezme rychle nohy na ramena, aniž byste jí museli nahánět či lákat do pastí. 

Foto: Shutterstock, zdroj: termPIR, Treehouse