Nasaďte na koště silonky a budete se divit, kolik prachu takto pochytáte

Také máte pocit, že jeden den vytřete prach a druhý den můžete začínat nanovo? To je častý problém, pokud bydlíte v blízkosti rušné silnice, máte doma domácí mazlíčky nebo početnou rodinu. Prach si můžete přinést z venku i na oblečení nebo na botách. Jak si úklid prachu ulehčit a udělat ho maximálně účinný?

Odstraňování prachu pomocí silonek

Tento způsob odstraňování prachu je převratný vynález a mnoho z vás o něm jistě neslyšelo. Jednoduchá řešení jsou často ta nejúčinnější, a to platí i v případě odstraňování nečistot pomocí obyčejných silonek. Silonky navlékněte na koště a pevně je připevněte. Poté s tímto koštětem zametejte a pokuste se dostat i do špatně dostupných míst. Koště s nylonovou punčochou snadno zachytí prach. Díky statické elektřině, která vzniká třením silonek o další předměty, se prach na silonky snadněji přichytne a nehrozí tak jeho rozptýlení po prostoru jako když používáte na utírání prachu obyčejný hadřík. Při utírání skříněk a vyšších míst si silonky nasaďte na ruku a přejíždějte s nimi po povrchu. Poté z nich ulpěný prach jednoduše vyklepejte nebo je rovnou vyhoďte.

Silonky navlékněte na vysavač

Nylonové punčochy můžete použít i při vysávání. Stačí, když jich několik vložíte mezi sací trubici a pytel do vysavače. Silonky tak budou působit jako filtry a zachytí většinu prachu, který vám díky tomu neulpí v ostatních dílech vysavače. Jestli vám vadí, že nějaký předmět doma máte často zaprášený, můžete přes něj silonku navléknout a tak mu poskytnout protiprachovou ochranu.

Foto: Shutterstock

Konec prachu ve vaší domácnosti

Jestli vás nekonečné utírání prachu nebaví, vyrobte si domácí odpuzovač prachu, díky kterému se bude prach ve vaší domácnosti usazovat mnohem méně. Je to naprosto jednoduché. Smíchejte ocet s vodou v poměru 1:1 a nalijte do rozprašovače. Následně tento roztok aplikujte na všechny povrchy, na kterých ulpívá prach. Po prvním použití už sami uvidíte ten rozdíl.

Foto: Shutterstock, zdroj: 1millionwomen, marthastewart