Odstraňte plíseň z pračky. Pomocí tohoto způsobu za 2 minuty

Plíseň v pračce je nepříjemná záležitost, která má vliv na funkci praní, ale i na čistotu a vůni vašeho čerstvě vypraného prádla. Plíseň v pračce poznáte tak, že ucítíte zápach z bubnu při jejím otevření nebo poznáte, že i při použití stejného pracího prostředku vaše prádlo nevoní tak, jako obvykle. Díky pravidelnému a správnému čištění pračky bude vaše prádlo vonět čistotou a zvýšíte také životnost vaší pračky.

Vyčistěte pračku jednoduše

Nejjednodušším způsobem k vyčištění pračky je působením jedlé sody a octa. Stačí, když do zásobníku pračky nalijete ocet a do prázdného bubnu pračky nasypete dva hrnky sody. Následně spusťte prací proces, kterým by měl být dlouhý program s co nejvyšší teplotou. Po ukončení pracího programu otevřete buben pračky i zásobník a nechte důkladně uschnout. Takto byste měli nechávat uschnout pračku po každém praní. Vlhké prostředí totiž podporuje vznik plísní. Toto čištění vám nezabere víc jak dvě minuty a výsledek je zaručen. Jedlá soda s octem výborně fungují i na odstraňování vodního kamene, proto tento trik zařazujte do pravidelné údržby vaší pračky.

Foto: Freepik

Bělidlo jako starý dobrý pomocník

Plíseň v pračce můžete odstranit i různými prostředky dostupnými na trhu a určenými právě k tomuto druhu čištění. Jedno ale mají tyto čistící prostředky společné, v jejich základu se většinou nachází bělidlo. K ručnímu čištění můžete použít samotné bělidlo nebo speciální čistící prostředek. Vezměte si hadr a rukavice a pořádně vyčistěte všechna zákoutí pračky. Zaměřte se na buben, těsnění, dvířka, filtr i nádobu na čistící prostředky. Vytáhněte ven z pračky veškeré nánosy, jako papírové kapesníky, zbytky nití, vlasů nebo drobné mince. Očistěte také veškeré nánosy od pracího prášku a nebojte se na zaschlé skvrny použít starý kartáček na zuby, abyste je z pračky důkladně odstranily.

Foto: Shutterstock, zdroj: express, prohousekeepers