Chytré tipy pro pejskaře: vylepšete vašemu mazlíčkovi bydlení

Pejsci a jiní domácí mazlíčci se stali neodmyslitelnou součástí našich životů a bereme je jako součást rodiny. Dřív pobývali psí hlídači hlavně venku, ale nyní je máme i uvnitř našeho bytu či domu. Aby tohle spojení mohlo doma dobře fungovat, je potřeba dopřát trochu toho soukromí i vašemu mazlíčkovi. Jak mu tedy chytře zařídit bydlení, abyste byli spokojení nejen vy, ale i váš domácí mazlíček?

Začněte pelíškem

I pes potřebuje místo ke spaní a odpočinku. Pelíšek vybírejte tak akorát velký, aby se v něm mohl váš miláček rozvalit. Zároveň by ale měl působit útulně a příjemně. Pro vás jako majitele bude důležité, aby se dal pelech udržovat v čistotě bez nějaké větší námahy. Malé pelíšky se dají strčit do pračky, což ale u těch velkých moc nejde. Volte proto omyvatelný a odolný povrch.

Samotný pelíšek pak umístěte na klidné místo bez průvanu, ze kterého na vás ale pejsek uvidí. Jistě znáte tu situaci, kdy za vámi pejsek chodí jako ocásek a nechce být sám. Je to logické, chce být se svou smečkou.

Co se týče designu pelechu, nebojte se vyřádit. Výrobci se přizpůsobili dnešním trendům, takže nebudete mít problém najít pelíšek, který by pasoval do vašeho interiéru. Pokud si váš pejsek oblíbil vaše křeslo zkuste mu pořídit jeho vlastní v psím provedení. Ve fantazii se meze nekladou. V chladných dnech nezapomínejte ani na deku, kterou též můžete sladit s pelíškem. Divili byste se, ale i psi se umí přikrýt, aby jim nebyla zima.

Voda a jídlo – základ bytí

Pokud máte psa menšího vzrůstu, postačí vám klasické misky bez vyvýšení. Pokud ale vlastníte rasu vyššího vzrůstu, měli byste pořídit svému miláčkovi misky na vyšším podstavci. Pes si tak nebude ničit záda a jídlo si vychutná mnohem pohodlněji. Praktická je také protiskluzová guma zespodu misky nebo jednoduše omyvatelný materiál, který budete moct dát třeba do myčky.

Koš na hračky

Občas po vašem psovi uklízíte jako po dítěti. Hračky všude a vy se akorát obáváte dne, kdy po tom jeho oblíbeném míčku uklouznete. Zkuste vašemu miláčkovi pořídit koš, do kterého všechny jeho hračky naskládáte. Díky tomu je budete mít pohromadě nejen vy, ale i váš pes. Každopádně zvolte raději nějaký mělký, ale za to široký koš, aby se tam jeho čumák lehce dostal a vybral to, co zrovna chce.

Naučte ho chytrým způsobům

Pes si o to, že chce jít ven, umí říct například štěkotem. Chcete-li svého psa naučit chytrým kouskům, můžete zkusit tak trochu jinou variantu. Na kliku dveří přivažte cokoliv, co vydává chrastivý zvuk. Když pak pejsek bude chtít jít ven, jednoduše pomocí packy „zazvoní“ na onu chrastící věc. Jeho to bude bavit a vy jeho prosbu díky chrastění uslyšíte třeba do druhého patra domu.

Nezapomínejte na lásku

I když nám spousta vychytávek může ulehčit život, nezapomínejte hlavně na tu pravou lásku. Pro psa existujete jenom vy a miluje vás víc než cokoliv na světe. Tak na to myslete.

Foto: Unsplash.com, Shutterstock.com.

Autor

Zajistit si bydlení snů zpravidla není žádná legrace - a přes to - je to jeden z životních cílů většiny z nás. Problémy, kterými si procházíme při zařizování bydlení, řešily už generace před námi a podobné problémy čekají i naše potomky. Díky našemu portálu získáte spoustu cenných rad a tipů, díky kterým bude vaše cesta k bydlení snů o něco snadnější!