Čištění koberce na sucho. I tak lze odstranit veškeré skvrny

Koberec je jedním z nejvíce znečištěných míst v domácnosti. Běžné vysávání nestačí, protože se na něm usazuje prach a různé nečistoty. Proto je dobré použít k jeho vyčištění například jedlou sodu.

Mastné skvrny půjdou snadno odstranit

Pokud se na koberec dostane z přípravy vašeho jídla mastnota, můžete mastnou skvrnu snadno odstranit následujícím způsobem: rozetřete skvrnu vlhkým hadříkem, následně posypte jedlou sodou a nechte působit. Poté ji jemně vykartáčujte nebo vysajte vysavačem. Pro odolné skvrny můžete použít i prášek do pečiva nebo dětský pudr. Prací tablety patří taktéž k efektivní volbě při nesnázích s odstraňováním silných skvrn. Soda je skvělým pomocníkem při čištění koberců a textilií obecně.

Jedlá soda jako čisticí prostředek

Jedlá soda působí stejným způsobem jako čisticí prostředky, které si můžete zakoupit v drogeriích či obchodních supermarketech. Nemusíme vám zajisté sdělovat, že v dnešní době jsou takové čisticí prostředky čím dál dražší. Pokud tedy z nějakého důvodu hledáte levnější variantu nebo nemáte možnost zakoupit běžné čisticí prostředky, neztrácejte čas ani finance a sáhněte po jedlé sodě.

Foto: Shutterstock

Univerzální pomocník

Odborným názvem hydrogenuhličitan sodný, je univerzálním pomocníkem v domácnosti díky svým čisticím schopnostem. Tato levná a ekologicky šetrná látka může být použita k čištění mnoha povrchů a odstranění nečistot. Soda je také skvělým čističem pro koupelnové povrchy. Stačí smíchat jedlou sodu s vodou a vytvořit pastu, kterou pak naneste na povrch a nechte působit. Po krátkém čase můžete pastu setřít hadříkem nebo houbičkou a povrch bude lesklý a bez nečistot.

Díky svým čisticím schopnostem je jedlá soda skvělým pomocníkem v domácnosti, který je nejen efektivní, ale také šetrný k životnímu prostředí. Stačí ji mít vždy po ruce a využívat při různých úklidových pracích pro dokonalý výsledek.

Foto: Shutterstock, zdroj: Drymastersystems, wikiHow