Dokonalá krytina? Hliníková střecha je lehká a silná jako býk

Střecha je jednou z nejdůležitějších částí domu. Výrazně ovlivňuje jeho vzhled, ale také pohodlí uvnitř. Vybrat proto správně už před samotnou stavbou nebo rekonstrukcí je naprosto klíčové. Naštěstí však nemusíte zdlouhavě hledat. V tomto článku vám totiž prozradíme, proč jsou střechy a krytiny od firmy PREFA Aluminiumprodukte správnou volbou.

Střecha od firmy PREFA Aluminiumprodukte

Společnost PREFA Aluminiumprodukte má za sebou více než 75 let jedinečné historie a je stálicí na evropském trhu v oblasti vývoje, výroby a distribuce střešních systémů. Díky vybroušenému procesu výroby mohou zákazníci vybírat ze širokého sortimentu špičkového zboží vyrobeného výhradně v Rakousku a Německu. Hliníková střešní krytina navíc přináší spojení tradice s moderním přístupem.

Díky svému unikátnímu vzhledu dokonale ladí s novostavbou i staršími budovami. To ostatně dokládá i jeden z úspěšně dokončených projektů, na který můžete narazit ve Warthu. Zde totiž stojí krásný starobylý dům, jenž prošel kompletní rekonstrukcí a nyní ho zdobí i solární střešní panely PREFA v barvě antracitu.

Typy střech

Historická budova a zbrusu nová hliníková střecha spolu ladí stejně dobře jako kombinace novostavba – plechová střecha. Záleží tedy jen na vás, jakou z možností z nabídky společnosti PREFA Aluminiumprodukte si vyberete zrovna vy. Hliníková krytina je dostupná v celé řadě různých zpracování. Vyznačuje se svou nízkou hmotností při zachování vysoké odolnosti i vůči extrémním povětrnostním podmínkám. Stačí si jen vybrat barevné provedení a velikost šitou na míru přesně vaší střeše.

Hliníkové fasády jsou pak vhodné pro všechny, kteří chtějí udržet konzistentní vzhled celého domu a čerpat výhod v podobě delší životnosti a vyšší odolnosti. Dostupná je opět v různých variantách, takže si můžete zvolit přesně podle vašich preferencí.