Jak správně použít pečicí papír, abyste si práci zjednodušili

Pečicí papír je v mnoha případech kulinářské výroby naprostou alfou a omegou. Usnadňuje pečení, omezuje vzniklý nepořádek a potraviny upravované v troubě se díky němu nepřipálí. Mnoho lidí ale přitom tohoto pomocníka nepoužívá správně, čímž si práci velmi znesnadňuje. Umíte i vy používat správně pečicí papír? Pokud nevíte, rozhodně čtěte dále. Možná budete velmi překvapeni.

Před pečením papír zmuchlejte a navlhčete

Je tomu skutečně tak. Pokud před pečením papír pouze přeložíte přes pekáč zakládáte si na nepříjemnost. Sami dobře víte, že papír se rád sám posouvá a klouže po povrchu. Suchý papír se navíc muže také připálit, což se negativně promítne do chuti připravovaného jídla. Před použitím papír nejlépe jednoduše zmuchlejte a následně ho na plechu navlhčete trochou oleje, másla či obyčejné vody.

Dá se použít na všechno

Pečicí papír ale není pouze doménou sladkého pečení. Jeho přednosti oceníte i při při přípravě ryb a masa, hlavně tedy toho tučného. Papír ochrání plech od připalování omastku, které každé maso obvykle vypouští. Připálený omastek rozhodně není něco, co zvyšuje kvalitu jídla. Kromě toho velmi otravné ho z plechu dostávat dolů. Navíc, pokud milujete pečená rajčata, jablka či hrušky, je pečicí papír pojistkou že ovoce od připálené šťávy nezhořkne.

Foto: Shutterstock

Malý trik mistrů cukrářů

Pokud plánujete zdobit perníčky nebo dort a nemáte k dispozici speciální zdobící tubičky nebo igelitový sáček, nemusíte zoufat. Můžete si jednoduše pomoci zmiňovaným pečicím papírem. Postup je následující: Vystřihněte čtverec z pečicího papíru, srolujte ho do tvaru kužele a sešijte ho sešívačkou. Nyní máte hotový náhradní nástroj, který můžete použít k nanášení polevy nebo rozpuštěné čokolády na vaše dezerty. I když výsledný vzor nebude tak precizní jako s profesionální tubičkou, vaše dobroty na chuti nijak neutrpí.

Stojí za zmínku, že pečicí papír je určený pouze pro jednorázové použití a není vhodné ho opakované používání, jelikož často obsahuje kontaminanty z potravin nebo mastnotu.

Foto: Shutterstock, zdroj: wikiHow, HarbourBreezeHome