Mléčná zálivka pro orchideje. Pokvetou jako nikdy předtím

Líbí se vám orchideje? Existuje nespočet druhů a každá je svým vzhledem jedinečná. Ale péče o ně není úplně jen tak. Jsou to poměrně choulostivé rostlinky, které potřebují pravidelnou péči, aby krásně prosperovali a rozkvetli vám domov. K jejich péči nemusíte chodit nikam do zahradnictví pro speciální hnojiva. Věděli jste, že si vystačíte s běžnými surovinami, které máte doma?

Dodání živin ze slupek od cibule

Oloupejte dvě cibule a její slupky dejte do zavařovací sklenice. Přelijte je horkou vodou a nechte louhovat 24 hodin. Získáte tak velmi výživné hnojivo. Slupky z cibule obsahují spousty minerálů a vitamínu, které rostlince jen prospějí. Při pravidelném cibulovém hnojení se vám orchidej odmění spoustou květů a krásně zelenými listy. Mimo to jí cibule ochrání před plísněmi a škůdci v půdě.

Vzpruha s černým čajem

Pijete černý čaj? Dopřejte tento nápoj vašim orchidejím. Černý čaj totiž podpoří rychlejší růst rostliny. Zalijte pytlík čaje horkou vodou a nechte úplně vychladnout. Vyjměte opatrně orchidej z půdy a namočte její kořeny do černého čaje. Nechte je takto přes noc. Potom nechte přebytečnou tekutinu z kořenů důkladně okapat a zasaďte zpátky na místo.

Zdroj: YouTube

Dopřejte orchideji mléko

Pijete mléko kvůli jeho zdraví prospěšným látkám? Dejte pravidelně napít taky vaší rostlince. Na 500 ml vody potřebujete 1lžíci mléka. Směs nalijte pomalu ke kořenům rostliny a počkejte až se vstřebá. Mléko prospívá i samotným listům orchideje. Chcete aby byly krásně zelené a lesklé? Na odličovací tampón nalijte trochu mléka a otřete s ním její listy.

Díky této mléčné péči bude mít vaše orchidej větší množství krásných květů a lesknoucí se zelené listy.

Foto: Shutterstock, zdroj: YouTube, Housefur, Stewardessbible