Žehlení bude rychlejší díky octu. Použijte ho tímto způsobem

Žehlení je pro mnohé z nás velice neoblíbenou činností. Pro jiné jde zase o příjemný relax během jinak náročného dne. Ať už patříte k jedné, nebo druhé skupině určitě byste měli vyzkoušet při žehlení ocet. Jednoduchým trikem si totiž můžete velice zjednodušit práci a navíc vám poděkuje i vaše žehlička i zrovna žehlené prádlo. Už nikdy nebudete chtít žehlit bez octa!

Správně ošetřená žehlička je základ každého žehlení

Pokud se na vaší žehličce nachází spáleniny a jiné nečistoty není snadnějšího způsobu jak se jich zbavit než pomocí octa. Recept je velice prostý. V hrnci zahřejte sůl a ocet v poměru 1:1 dokud vám nevznikne čistící pasta. Vzniklou pastu pak naneste na žehlící plochy a pomocí hadříku či vatového tampónku odstraňte všechny nečistoty a spáleniny. Vše pak přetřete vlhkým hadříkem. Žehlící plocha se bude jen blýskat.

Ani na vodní kámen nesmíme zapomenout. Ten se nejčastěji usazuje v nádržce s vodou a v parních tryskách. Do vodní nádobky nalijte ocet a a zapněte žehličku na páru. Zahřátý ocet začne rozpouštět vodní kámen a ten se začne ze všech míst uvolňovat. Následně jen stačí celou žehličku vypláchnout čistou vodou.

Foto: Shutterstock

Na pomačkané a spálené oblečení

Pokud je vaše prádlo plné nevzhledných záhybů, není třeba lomit rukama. Existuje rychlé a velice jednoduché řešení. Namočte si malý hadřík do směsi vody s octem a potřete jím pomačkané části textilu. Následně vše znovu přežehlete žehličkou. Uvidíte, jak všechny nerovnosti z prádla zmizí.

Ani čerstvá spálenina vzniklá nevhodnou teplotou žehlení není pro prádlo konečná. I zde nám může pomoci ocet. Vzniklý tmavý flek navlhčete octem a poté čistou vodou, snižte teplotu na žehličce a pokračujte v žehlení. Ocet drobné spáleniny z vláken uvolní a vzniklý flek rychle zmizí. To ale samozřejmě funguje pouze u menších spálenin, pokud jste do trička vypálili díru, tak už vám ocet bohužel nijak nepomůže.

Foto: Shutterstock, zdroj: wikiHowMeganNielsen